SUZUKI BURGMAN 125 OLEj WAriująca wskazówka temperatury

Witam, mam 2 pytania (suzuki Burgman 125 2008r) przebieg 50k km
1 jaki olej do silnika i przekładni do Suzuki burgmana 125. Myślałem nad Motulem, pytanie jakim,
OLEJ MOTUL 5000 HC-TECH 4T SEMI SYNTETYK10W40
OLEJ MOTUL 5100 ESTER 4T TECHNOSYNTHESE 10W40
OLEJ MOTUL 7100 MA2 4T ESTER 100% SYNTETYK 10W40

Czy może być pełny syntetyk czy pół oraz producent, oraz zaleca oznaczenie MA a czy olej z oznaczeniem MA2 też się nadaje czy nie? jezeli nie motule to może polecacie jakieś inne oleje?

  1. Mam problem ze wskaznikiem temperatury, żyje on własnym życiem, zazwyczaj tuż po odpaleniu wkaznik idzie od razu na H potem spada na L i tak różnie, czasem jak skuter sie nagrzeje jest w połowie, ale za chwile wzrasta i tak w kólko.
    Pytanie który czujnik za to odpowiada i który najlepiej sprawdzic albo ktore miejsca styków, może przysniedziały?
    Odpowada za to Czujnik w chłodnnicy, czy może czujnik który jest tuż obok świecy czujnik temperatury? czy może drugi obok świecy z grubą wiązką, Naczytałem sie serwisówki zagranicznej i nie moge do tego dojść dokładnie.
    pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedzi

burgamowi wisi czy ma MA, MA1 lub MA2 w specyfikacji bo tam nie ma mokrego sprzęgła - a tego dotyczy MA.
Serwisówka raczej dokładnie wyjaśnia który czujnik jest od czego i jak je sprawdzac.

ECT sensor, strona 333
https://www.manualslib.com/manual/1053929/Suzuki-Burgman-Uh125.html?page=333#manual

Okej, pozostaje pytanie, Syntetyk czy półsyntentyK?

bez znaczenia abys w miare na czas wymienił

Cześć
Mam podobny problem skacze czasami temperatura w 125. Powiedz mi jak sobie z tym poradziłes co wymieniłeś i jak jakaś instrukcja. Dziękuję

Hej. Co było powodem przegrzewania się?? Mam ten sam problem.