Suzuki Address 110 czy Kymco Agility 16+

Kymco Agality 16 czy Suzuki Address 110?
Witam serdecznie. Jestem tu po raz pierwszy i potrzebuje wsparcia – może nie tyle technicznego :) co praktycznego, z uwzględnieniem tolerancji dla mojego pytania…. Planuję zakup skutera 125 z myślą o przyszłym sezonie, najlepiej z tegorocznych wyprzedaży…. Skuter nowy (mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z używanym sprzętem) głównie w celu dojazdu do pracy w centrum miasta, czasami przewietrzenie pozbawionej włosów głowy kursem po przedmieściach, wypad na jakieś jezioro, ogólnie nic wyczynowego…. będę korzystał ze sprzętu sam… współużytkownika ani pasażera nie przewiduję…. W oko wpadły mi dwie propozycje, jedna ze względu na stylistykę tj. Kymco Agility 16 gdzie na plus mogę wymienić m. in. wlew paliwa w przednim panelu, zamykany schowek, ciekawą linię i kolorystykę, kufer w cenie, silnik 125. Drugim sprzętem, który mnie zainteresował to Suzuki Address 110 (w niektórych opisach jest pojemność 113), mały, zwrotny lekki (kymco 131 kg, susuki 96 kg), ponadto wiadomo – gaźnik… no i firma….. Potrzeby mam raczej ograniczone. Ja – wiek balzakowski 40 , 90 kg, 170 cm, prawo jazdy kat. B, doświadczenie z jednośladami jeszcze z czasów Mieszka I tj. Ogar i Chart :) Proszę o pomoc, wskazówki, sugestie…. Jeśli ktoś jest posiadaczem takich modeli proszę o odp na forum, ewentualnie na mail kriss1013@wp.pl Dziękuję…

Jest tu kilku kolegów, którzy mają KAC16 i zgłaszali jakieś problemy. To niekorzystna zmiana (jakości) w stosunku do starszego KACa (miałem 125ccm i był super). Ale masz rację, znaczenie ma marka (jakość serwisu) i wtrysk. Suzuki ma wtrysk i to jego podstawowa przewaga nad kymco. Mam podobnie (teraz) 170/92/42 i skuter wielkości KACa w zupełności mi wystarczał. Nie mam doświadczeń z suzuki, ale - z perspektywy czasu - teraz na Aderessa padł by mój wybór.

Zdecydowanie Suzuki Address. Nie ma co sugerować się mniejszą pojemnością silnika, ponieważ Address jest lżejszy i ma lepszy silnik. W efekcie przyspiesza lepiej od Kymco, a i spalanie jest dużo niższe. Jest jeszcze taki skuter Honda Vision 110, który cenowo wypada drożej, ale może pod koniec roku trafi się sztuka w dobrej promocji. Na obniżkę cen Kymco za bardzo bym nie liczył, ponieważ w przyszłym roku nowe roczniki będą musiały być wyposażone we wtrysk paliwa, co podniesie cenę Agility City do takiego poziomu, ze chyba będzie bez sensu wydać na niego niewiele mniej od japońskiej konkurencji. Dlatego podejrzewam, że będą trzymać cenę wersji gaźnikowej do końca stanów magazynowych.

w tym duecie to Suzuka. Tu sie nawet nie ma co zastanawiać.

Dziękuję za pomoc :) już działam w kierunku realizacji planu ...