Suchy bagnet w Chińskim skuterze 250cm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Suchy bagnet w Chińskim skuterze 250cm

Ten temat zawiera 72 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Kamil Połetek 6 dni, 14 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 73 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

brak oleju zawsze powoduje straty. zlej co jest i zobacz ile go w silniku było.
    I tym ile go jest jak przechylisz motor nie opowiadaj bo to nie ma znaczenia

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Kamil Połetek
    Użytkownik

Skoro coś tam pokazuje po przechyleniu motocykla to znaczy że coś tam w silniku zostało. Ile tego jest okaże się po zlaniu.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe No to LU
    No to LU
    Użytkownik

Kamil, nie żartuj, nigdy nie jechałeś za samochodem z silnikiem beznynowym, który spala olej? Masakra, niebieskawy dymek, oczy łzawią ale „aromat” zupełnie inny niż z mieszanki w 2T. Spaliny 2T i kopcący diesel to przy tym kwietna łąka w maju 🙂
    Zalewaj olej i sprawdzaj chłopie, co żeś sobie nabroił.
    W taki sposób mój przyjaciel załatwił mojego fiacisza (125p kombi). Pojechał nim w góry. Prosiłem – sprawdź olej przed trasą. Nie dość, że nie sprawdził, to jeszcze w obie strony dawał mu w palnik. No i nie był łaskaw oskrobać szyb, więc wycieraczki przymarzły i przy okazji spalił silniczek.
    Też się potem dziwiłem, co ten samochód taki głośny się zrobił, ale u mnie dolewki już nie pomogły 🙂

no i na co to komu…?

Kamil Połetek
    Użytkownik

Panowie czy to możliwe żeby zdrowy silnik w chińskim skuterze pociągnął olej? Czy może walnęła jakaś uszczelka czy coś? Jak się okazało skuter zrobił (najprawdopodobniej) 4800km od ostatniej wymiany zamiast zalecanych 3000km. Czyżbym go tym załatwił? Ogólnie silnik nie nagrzewał się baardzo mocno a wskazówka temperatury nie rosła tyle że wentylator się nie wyłączał. Czyli jest szansa, że go nie przytarłem. Skąd więc ubytek oleju?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak pociągnał olej to nie był zdrowy. jakby był zdrowy to by nie pociągnął.

wciaż zadajesz retoryczne pytania na zgadywanie. Zlej , zobacz ile zlałes, nalej nowego i zobacz co sie dzieje a nie bedziemy roztrząsali kwestie „co by było gdyby” i czy szklanka jest pełna bo jak ją mocno przechyle to olej z dana sięga prawie do krawędzi..

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Kamil Połetek
    Użytkownik

To wiadomo, że ten olej wciągnął. Gdyby było ok to na ustawionym prosto motocyklu pokazałby pół bagnetu a nie 0. Przy okazji mam inne pytanie bo w sumie do tej pory sam nie robiłem wymian oleju. Gdzie to utylizować i jak? Jeśli prawidłowo nie pokazuje stanu to oznacza że ten olej gdzieś zniknął ale ma nigdzie nieszczelności więc nie uciekł. Chyba że mechanik wlał za mało. Utknąć przecież nie utknął w silniku :p

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

olej musisz oddać do znajomego warsztatu co ma zlewke na oleje.
    wylać i wyrzucić tego sam nie możesz a szukanie firmy od utylizacji to masakra – ja w wawie do najbliższego punktu co przyjmuje taki odpad mam prawie 30km

Kamil Połetek
    Użytkownik

Wombat to oczywiste, że nie wolno tego wylać czy wyrzucić od tak sobie dlatego pytam o utylizację bo nigdy nie miałem z tym do czynienia. Ewentualnie zapakuje skuter na auto dostawcze zawioze do warsztatu i będzie kompleksowa diagnoza wszystkich jego niedomagań. Przy okazji może się uda sprawdzić co tam mogło ten olej zniknąć.

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Taki uznany skuter, jak Burgman 400 (w starszych wersjach) wciąga olej, że hej. Zdecydowana większość sprowadzanych do nas „okazji”, to egzemplarze po lżejszych/większych przycierkach. Po prostu ten typ tak ma. Już miałem klienta, który odwlekał wymianę oleju, aż nagle usłyszał stukający wał korbowy. Po prostu trzeba wyrobić sobie nawyk sprawdzania co jakiś czas stanu oleju w silniku.

Kamil Połetek
    Użytkownik

Przycierki to jedno a wciąganie oleju to drugie. Pytanie co z tym zrobić jak taka bestia wciąga tyle oleju na te 5tys km. Remontować czy jeździć ostrożnie aż całkiem rypnie.

Oglądasz 10 postów - 21 przez 30 (z 73 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie