Subiektywnie o HONDA VISION 50 4T (NSC50)

Witam skuterowiczów.
W ostatni weekend odebrałem mój pierwszy skuter. Wybrałem HONDĘ Vision 50 bo znam tę markę (z samochodów) i wiem, że wiele dobrego HONDA może zaproponować. Pozatym teraz kosztuje 5.900zł. A na tle japończyków to na prawdę OKAZJA!!! ;-)
W salonie Hondy wybór skuterów duży, ale że nie posiadam kat. A wybór ograniczyć musiałem do VISION 50. Ale pojazd spełnił wszystkie moje wymagania: właściwy rozmiar, duże koła, wygodna 2 osobowa kanapa, duży schowek i fajny wygląd. Wybrałem kolor biały. A co? Jak szaleć, to szaleć! ;-)

A teraz pierwsze wrażenia z jazdy:
- dość żwawy, tylko drażni "blokada" do ok.48km/h
- super się prowadzi (zwinny i skrętny)
- ekstra zawieszenie (super wybiera nierówności i studzienki)
- cicha praca silnika (w końcu to 4T)
- ponoć mało pali (choć tankować pewnie będę dopiero za 2-3 dni)
- dobrze oceniam oświetlenie i duży plus za reflektor który skręca razem z kierownicą (zdaje egzamin podczas nocnej, krętej drogi)
- przy niewielkim deszczu dobrze chroni nogi, a oponki dobrze się trzymają mokrej nawierzchni

Na chwilę obecną pokonałem nim ok. 200km jestem pod duzym wrażeniem.
Niby mała rzecz a potrafi ucieszyć. Zwłaszcz gdy mija się zagotowanych kierowców w swoich autach grzęznących w Warszawskich korkach.

Wczoraj zazdzwonił do mnie człowiek z Salonu HONDA, że już jest możliwość "odblokowania" VISIONa. Dziś podjechałem na Grochowską się przejechać "odblokowanym" egzemplarzem i na prawdę czuć różnicę. Chętniej przyśpiesza i rozpędza się do ok. 60km/h - a to już w zupełności wystarcza na Warszawę. Jak ktoś nie wierzy to proponuję aby przekonał się sam. W ogóle w Serwisie Hondy można wypożyczyć skuter w raczej rozsądnej cenie.
Jak dotrę maszynę (po 1.000km) to się umówię na wymianę wariatora w Serwisie.

Ogólnie to na prawdę polecam ten skuter oraz Salon i Serwis na warszawskim Grochowie. Jakaś miła i luźna atmosfera tam panowała.

No to teraz czekam na kolejne opinie o tym pojeździe. Ja na pewno jeszcze coś napiszę! Pozdrowionka

Wrażenia z jazdy mam takie same. W Serwisie Honda Plaza mi powiedziano że nie da się zdjąć blokady bo takiej rzekomo nie ma... Chętnie bym takową zdjął. A tak z ciekawości ile zapłaciłeś za tą blokadę? Do wariatora się też szykuję, bo 48 km/h to jednak trochę mało :) PZDR

Witajcie,

od wczoraj również jestem szczęśliwym właścicielem nowej Hondy Vision NCS 50, w eleganckim czarnym kolorze. Skuter, a raczej motorower zgodnie z dowodem rej., kupiłem w lipcowej promocji wraz z wariatorem Polini, w salonie Honda Plaza. Do skutera dokupiłem dedykowany kufer GIVI oraz szybę ze zintegrowaną powierzchnią chroniącą ręce. Wszystko prezentuje się bardzo przyzwoicie i atrakcyjnie.

Na razie udało mi się pokonać jedynie 50 km jednak muszę przyznać, że skuter pomimo małego silnika, mocy i momentu w ruchu ulicznym, w Warszawie, spisuje się doskonale. W czasie jazdy próbnej jeździłem egzemplarzem z wariatorem, dzięki któremu osiągał 60km/h i wierzę, że gdy moją Hondę uzbroję w to urządzenie nie będę potrzebował niczego innego. Hondzie nie brakuje dynamiki, zwrotności i komfortu.

To mój pierwszy skuter i pierwsze doświadczenie w jeździe po mieście na jednośladzie, dlatego też sądzę że Honda okaże się dobrym wyborem.

Może znajdą się kolejni, którzy dokonali identycznego wyboru i kupili Hondę Vision. Czekam na relacje i opinie. Sam postaram się wrzucić kilka zdań po dłuższym czasie użytkowania.

Pozdrawiam,

czarcislaw

Również kupiłem Hondę Vision tyle że 110 w jesiennej promocji za 6900zł. Na liczniku 140 km/h, rozpędza się podobno do 100km/h - nie testowałem jeszcze bo docieram. Ale różnica po zmianie mojego 49ccm jest kolosalna. Prowadzi się super, zbiera się świetnie - narazie nie żałuję :) Również jeżdzę po Warszawie, ale na Wisłostradzie jazda odblokowaną 50ccm nie była komfortowa, teraz to co innego :)

Ja w zeszłym roku przemyśliwałam temat nabycia skutera i w końcu zrezygnowałam, a widziałam w dobrej cenie Visiona z wariatorem Polini w cenie, właśnie w Honda Plaza.
Teraz chcę kupić przed sezonem model z 2012 roku, ciekawa jestem czy skuterek faktycznie pali ok. 2l/100km... miły Pan z salonu powiedział, że przy normalnej jeździe może wyjść trochę więcej... Fajnie, że chociaż nie ściemniał, w weekend jadę obejrzeć skuter na żywo.

Czy mógłbym was prosić o odpowiedź gdzie dokładnie znajdują się w Visionie blokady?

Ciekawy jestem jak sprawują się wasze Vision'y po dłuższym użytkowaniu :)Byłbym wdzięczny za jakieś opinie :D

Hondę Vision mam już od roku i śmiga się nim super (przebieg: 1750km). Skuterek kupiłem w salonie AutoWitolin w Warszawie, ale mieszkam w Giżycku. Z transportem nie było problemu - kurier. Nie posiadam prawka, lecz tylko kartę motorowerową. Ponadto, dokupiłem sobie szybę - owiewkę. Świetna sprawa na trudne warunki - deszcz, wiatr, słońce, błoto - nie trudno o nie na Mazurach. Skuter spisuje się bardzo dobrze, mało pali. Honda przestała całą zimę w chłodnym garażu (oczywiście bez akumulatora), a wiosną odpaliła za pierwszym razem. Ostatnio, tankuję paliwem Verva 98 - nie ma tak dużej różnicy cenowej na tym poziomie, a zwiększam osiągi (tzn. delikatnie mniej pali, szybciej przyspiesza, V max - 50km/h a nie 48km/h). Polecam wszystkim ten skuter i gwarantuję, że zakup nie pójdzie na marne. Polecam również salon AutoWitolin - przy zakupie akcesoriów motocyklowych panowie doradzają produkty dobrej jakości w niskich cenach.

Zalety:
- dobry stosunek cena/jakość,
- bardzo dobrze się prowadzi - skrętny i dynamiczny,
- bezpieczeństwo (reflektor oświetla skręty, nieoświetlone drogi; wyraźne kierunkowskazy),
- świetne zawieszenie (super sprawuje się na dziurawych, mazurskich drogach - kolega gubi na Keeway-u plomby, ja jadę jak po asfalcie),
- mało pali,
- pakowny - dużo różnych schowków + pojemny bagażnik
- wyśmienite hamulce,
- wygodna kanapa, wygodna pozycja podczas jazdy;
- cichy, wydajny, dynamiczny i oszczędny silnik
- Honda - to mówi samo za siebie.

Wady:
- brudzi się, :)
- brak zegarka - mam napięty plan i często sprawdzam godzinę.

Skuter użytkuję codziennie do szkoły (ok. 5 km dziennie) i pomaga w sprawnym poruszaniu się po mieście. Osobiście, odradzam kupowania tanich, chińskich skuterów (kolega kupił nowy i cały czas narzeka - odwiedza serwis). :)

Moja 110 ma ponad 4k na liczniku. Zero usterek, niecałe 600zł zostawione w ASO na serwisy po 1500 i 4000km.

Spalanie dochodzi do 2.8 l/100km, Vmax około 91km/h.

Jednym słowem - skuter godny polecenia!
Jednak, co Honda, to Honda :-)
Życzę powodzenia, radości z jazdy i setek tysięcy nawiniętych kilometrów :-)