Stukot w silniku 2t (Yamaha DT 80 LC2)

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #121477
    DeelBeat
    Użytkownik
    • 15
    • 340Postów:

    Witam. Mam pierwszy problem ze swoją Yamahą (DT 80 lc2 z 94)… Otóż słuchać stukot.
    Opiszę go troszkę bardziej, to może uda Nam się rozwiązać mój problem wspólnymi siłami…
    A więc (stukanie = metaliczny dźwięk):
    – na luzie coś stuka, gdy przyłożę rękę do prawego dekla, słuchać stukanie “mocniej”,
    – gdy wcisnę sprzęgło, nadal coś stuka,
    – gdy wbiję bieg i trzymam sprzęgło z wbitym biegiem, stukanie na chwilę ucicha,
    – gdy już ruszam, podczas wysprzęglania oraz jazdy, stukanie powraca.

    Być może to pomoże w ustaleniu, co stuka… Jutro (być może) dodam filmik, abyście mogli lepiej wsłuchać się w stukot.

    #122176
    DeelBeat
    Użytkownik
    • 15
    • 340Postów:

    Widzę, że nikt nie pomaga. Dodaję film do stukotu, może wtedy ktoś się odezwie:
    http://www.youtube.com/watch?v=BnfI8Xy08ag&feature=youtu.be

    #122184
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

    Trudno tak zdiagnozować na oko co tak stuka.Może to być łożysko,ale aby to zlokalizować chyba nie minie Cię rozbiórka silnika.Może wpierw zdejmij pokrywę gdzie jest sprzęgło,może coś zauwazysz,jeśli nie to rozbierz silnik na części pierwsze i dokonaj oględzin wszystkich podzespołów.Zacznij od zdjęcia obydwu dekli,pooglądaj czy wszystko jest ok,posprawdzaj luz na wale,zdejmij sprzęgło,może coś niepokjącego dostrzeżesz.Jeśli nie to wyjmij silnik z ramy i go rozbierz.Nie wiem czy przy okazji nie warto zrobić remontu silnika.Jaki jest przebieg twojego motorka ?.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button