Stuknaie w Zumico Eos

Witam taki problemik na wolnych obrotach coś stuka w okolicach silnika. Stuka tylko na wolnych obrotach, jak dodam gazu przestaje. Wiecie co to może być?

Nie wiem, przyczyn może być wiele. Ja obstawiam wał lub tłok.

Wał jest w 100% dobry tłok z cylindrem ostatnio wymieniałem na 70cc

Prawdopodobnie może stukać łancuszek rozrządu. źle złozony napinacz, albo sam łańcuch

Albo napinacz źle się ustawił. A może być że jeszcze zle wyregulowane zawory, wałek rozrządu itp.

To jest 2t :)Inne pomysły?

Kolego czytam z zaciekawieniem twoje posty. Najpierw miałes problem z uruchomieniem skutera, potem z regulacją gaźnika teraz coś ci stuka w silnku. I to wszystko w przedziale 1,5 tyg. czy ty w ogóle masz skuter?

Sęk w tym że mam. Rozpoczęło się od wymiany cylindra i tłoka. Tylko przed wymiana już słabo odpalał a po wymianie nie chce w ogóle. Ciężko wchodzi na obroty czyli muszę chyba wyregulować gaźnik, ale zauważyłem że jeszcze na wolnych obrotach coś stuka, dlatego chciałem się dowiedzieć co to może być ile to ewentualnie może kosztować jutro jadę do mechanika z tym wszystkim.

To chyba dobry pomysł. Nie wszystko da się zrobić samemu. Bez narzędzi i podstawowej wiedzy wiele nie zdziałasz.