Stukanie z okolic wariatora na wolnych obrotach.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #41913 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Nie wiem czy jest się czym przejmować, czy jest to może normalne. Ostatnio regulowałem gaźnik i od jakiegoś czasu mam na wolnych obrotach takie stukanie jak jakiś stary dizel z poprzedniej epoki. Obejrzyjcie filmik i powiedzcie co myślicie na ten temat. http://www.youtube.com/watch?v=xylybsL20T8 Jest to silnik 139QMB ze skutera Toros F16

#41923 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

sprawdz pod osłona przekładni czy nie masz czegos uszkodzonego. Proponuje tez sprawdzic ustawienie zaworów

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#41934 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

wariator, bendix

zaworki sprawdzone ?
    napinacz łańcuszka jeszcze ma co regulować ?

#41959 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Nic jeszcze nie sprawdzałem bo nie umiem niestety. Do regulacji zaworów potrzebny by mi był szczelinomierz, a i tak nie wiem czy jak bym rozebrał, to i z powrotem złożył. Ile może kosztować taka regulacja i sprawdzenie co mu jest ? Dodam, iż od nowości nie było nic ruszane poza gaźnikiem, który chyba i tak rozregulowałem teraz 🙂

#41969 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Jest jakis inny sposob by sprawdzic/odpowiednio ustawic zawory nie majac szczelinomierza ? Moze dalo by sie cos wykorzystac ?

#41975 Reply
    dychul
    Uczestnik
    • 8

Nie da się sprawdzić luzu zaworów bez szczelinomierza. To groszowy wydatek. Jeśli nie masz jakiegoś doświadczenia w dziedzinie samodzielnych napraw pojazdów silnikowych nie polecam samodzielnej regulacji zaworów.

#41976 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Szczelinomierz to bardzo przydatny przyrząd więc przyda się nie tylko do ustawiania luzu zaworowego ale także np. odstępu między elektrodami na świecy, w starszych motorowerach (np. jawka) do ustawiania zapłonu.

#41992 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Jednak nie jestem taki głupi jak mi się wydawało. Pojechałem do OBI i kupiłem szczelinomierz ( 25zł – zdzierstwo/na allegro są po 9zł z przesyłką ) . Udało się wyregulować zawory i chyba w końcu jakoś normalnie gaźnik – świeca jest dookoła czarna, a elektroda koloru tak jakby brązowego bez żadnego nalotu. Zawór ssący ustawiłem na 0,05 i wydechowy tak samo tylko ciut luźniej. Skuter ma teraz lepsze przyspieszenie, wydaje się nie mulić i chyba lepiej zapala.

Stukanie z okolic wariatora nie ustąpiło. Po odkręceniu pokrywy bocznej hałas jest większy i wydają się to być rolki. Oto kolejny film :

Próbowałem zdjąć wariator, ale jest zbyt mocno przykręcony. Prawie zajechałem śrubę…

#42019 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

AnS napisał:

Zawór ssący ustawiłem na 0,05 i wydechowy tak samo tylko ciut luźniej.

no to nie tak samo….

jak można obrobić tak dużą nakrętkę ?
    kombinerkami próbowałeś to odkręcać ?

#42024 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Zwyklym kluczem otwartym. Nie mam jeszcze serwisu w domu, ale mam nadzieje to jakos ogarnac. Chcesz, to chetnie dam Ci sprobowac ja odkrecic.

Btw… wnosisz cos do tematu czy zamierzasz sie czepiac ?

#49656 Reply
    avenue
    Użytkownik
    • 1

Jeśli masz go na gwarancji…to polecam serwis. Stukanie z okolic wariatora przerabiałem w swoim skuterze. Masz uszkodzone sprzęgło. Z resztą, nie Ty jeden. To bolączka tego modelu. Tzw. wada fabryczna(informacje bezpośrednio od dystrybutora). Usterkę usuwają gwarancyjnie. Pozdrawiam

#49660 Reply
    klekocix
    Użytkownik
    • 54

AnS napisał:

Jednak nie jestem taki głupi jak mi się wydawało. Pojechałem do OBI i kupiłem szczelinomierz ( 25zł – zdzierstwo/na allegro są po 9zł z przesyłką ) . Udało się wyregulować zawory i chyba w końcu jakoś normalnie gaźnik – świeca jest dookoła czarna, a elektroda koloru tak jakby brązowego bez żadnego nalotu. Zawór ssący ustawiłem na 0,05 i wydechowy tak samo tylko ciut luźniej. Skuter ma teraz lepsze przyspieszenie, wydaje się nie mulić i chyba lepiej zapala.
    Stukanie z okolic wariatora nie ustąpiło. Po odkręceniu pokrywy bocznej hałas jest większy i wydają się to być rolki.
    (FILM)
    Próbowałem zdjąć wariator, ale jest zbyt mocno przykręcony. Prawie zajechałem śrubę…

Kolego, spróbuj sprawdzić z której strony elementów napędu stuka – czy z prawej czy z lewej (czyli umieść głowę blisko paska w czasie pracy silnika i posłuchaj czy to chrobocze wariator czy sprzęgło). Będziemy mieli wtedy 100% pewność gdzie szukać problemu.

U mnie podobny odgłos był, gdy tuleja wariatora dostała luzu i po prostu wariator „telepał” się na wolnych obrotach, natomiast gdy dawałem gazu – dźwięk ten ustawał – czyli objawy bardzo podobne do Twoich. Natomiast co do odkręcenia wariatora proponuję zrobić to kluczem udarowy (elektrycznym lub pneumatycznym), kosztuje to parę złotych ale warto mieć w garażu nie tylko do skutera. Natomiast jeśli szkoda Ci pieniędzy – zawsze możesz podjechać na odkręcenie i przykręcenie do wulkanizacji – tam taki klucz na pewno będą mieli i myślę, że pomogą.

#53790 Reply
    AnS
    Użytkownik
    • 3

Miałeś rację. Wsadziłem wariata Polini i już wszystko git. Sorry za odkop, ale może się komuś przyda w przyszłości 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Stukanie z okolic wariatora na wolnych obrotach.
Twoje informacje:

Back to top button