Stukanie po wymianie cylindra przy zmniejszaniu prędkości

Witam, mam problem ze skuterem Kingway Euroboy 2008r., miesiąc temu założyłem do niego większy cylinder z 50 ccm na 70 ccm. Od tego czasu był poprawnie docierany wszystko działało sprawnie jednak po przejechaniu 350 km zwiększyłem prędkość jazdy do 50 km/h zauważyłem wówczas że gdy puszczę manetkę gazu, skuter zaczyna stukać, nie wiem skąd jest ten dźwięk ponieważ, gdy postawi się go na nóżce centralnej i przekręceniu manetki gazu tego problemu nie ma, skuter stuka jedynie przy zmniejszaniu prędkości z 50km/h na 40 km/h. Czytałem na innym forum że ktoś miał podobny problem
http://skutery.net/forumBB/viewtopic.php?f=3&t=32089
jednak w tym skuterze pomogła wymiana świecy na krótszą, w moim skuterze to nie pomogło, próbowałem już wymiany rolek, sprężynek sprzęgła, sprężyny centralnej, rozkręciłem całe tylne koło razem z przekładniami.

to 2T? W 2T gaz należy puszczać stopniowo, nie "od razu". Zobacz jak będzie, jak będziesz puszczał gaz nie gwałtownie tylko stopniowo

Skoro na stopkach nic się nie dzieje to silnik możesz wykluczyć.

Słuchaj Michał w tym problem że gdy puszczam manetkę gazu to również stuka, dzieje się tak przy zmniejszaniu prędkości "gdy koło kręci się szybciej od silnika", a co do silnika to nie wiem ponieważ wszystkie części przenoszące napęd z silnika do koła rozkręciłem-według mnie wyglądają popranie, nie wiem co się stało, czytałem na internecie że wiele osób ma taki problem, jednak nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi...

Poprawka: gdy stopniowo spuszczam manetkę gazu.

sprawdź ślizgi na wariatorze czy dobrze są założone. Ja kiedyś tak samo miałem odwrotnie założyłem.