Stukanie po wymianie cylindra przy zmniejszaniu prędkości

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Stukanie po wymianie cylindra przy zmniejszaniu prędkości

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe peciula peciula 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #148760 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe mercel1
    mercel1
    Użytkownik

Witam, mam problem ze skuterem Kingway Euroboy 2008r., miesiąc temu założyłem do niego większy cylinder z 50 ccm na 70 ccm. Od tego czasu był poprawnie docierany wszystko działało sprawnie jednak po przejechaniu 350 km zwiększyłem prędkość jazdy do 50 km/h zauważyłem wówczas że gdy puszczę manetkę gazu, skuter zaczyna stukać, nie wiem skąd jest ten dźwięk ponieważ, gdy postawi się go na nóżce centralnej i przekręceniu manetki gazu tego problemu nie ma, skuter stuka jedynie przy zmniejszaniu prędkości z 50km/h na 40 km/h. Czytałem na innym forum że ktoś miał podobny problem
    http://skutery.net/forumBB/viewtopic.php?f=3&t=32089
    jednak w tym skuterze pomogła wymiana świecy na krótszą, w moim skuterze to nie pomogło, próbowałem już wymiany rolek, sprężynek sprzęgła, sprężyny centralnej, rozkręciłem całe tylne koło razem z przekładniami.

#148773 Odpowiedź

Michał
    Użytkownik

to 2T? W 2T gaz należy puszczać stopniowo, nie „od razu”. Zobacz jak będzie, jak będziesz puszczał gaz nie gwałtownie tylko stopniowo

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #148784 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Quantumek
    Quantumek
    Użytkownik

Skoro na stopkach nic się nie dzieje to silnik możesz wykluczyć.

Peugeot SpeedFight 2
    – 2008 Rok
    – 6700 Km (Ciągle rośnie)
    – Wydech Tecnigas (Reszta seria)
    – Spalanie 4.5l/100km
    – Vmax 85km/h
    #148829 Odpowiedź
    mercel1
    Użytkownik

Słuchaj Michał w tym problem że gdy puszczam manetkę gazu to również stuka, dzieje się tak przy zmniejszaniu prędkości „gdy koło kręci się szybciej od silnika”, a co do silnika to nie wiem ponieważ wszystkie części przenoszące napęd z silnika do koła rozkręciłem-według mnie wyglądają popranie, nie wiem co się stało, czytałem na internecie że wiele osób ma taki problem, jednak nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi…

#148830 Odpowiedź
    mercel1
    Użytkownik

Poprawka: gdy stopniowo spuszczam manetkę gazu.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #148834 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe peciula
    peciula
    Użytkownik

sprawdź ślizgi na wariatorze czy dobrze są założone. Ja kiedyś tak samo miałem odwrotnie założyłem.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: Stukanie po wymianie cylindra przy zmniejszaniu prędkości
Informacje o Tobie: