Strzelanie z wydechu skuter 4t

Witam. Mam pytanie, co zrobić by skuter (chińczyk) 4t strzelał z wydechu? Mam Wydech przelotowy,sportowy wałek rozrządu, cylinder/tłok/głowica 90ccm, dysza główna 0,95mm. Czy założenie stożka coś da? Bo aktualnie mam Zwykły dolot ale bez filtra (pusta pucha).

załóż turbo, przelotowy wydech, ustaw agresywnie zapłon - bedzie strzelał że heja

Bez przesady hah

no własnie.

wyjaśnię - żebyś nie miał ew. wątpliwości.
Nie zmusisz silnika skutera do strzelania z wydechu bez szybkiej szkody dla niego. Za wolno schodzi z obrotów bo trzyma go koło, nie masz wpływu na zapłon i dynamika spalin też nie jest ogromna.
Możesz sobie najwyżej zafundować spalanie detonacyjne kosztem remontu silnika już pierwszego wieczoru lub rozregulować zawory kosztem ciągłego spadku mocy i rychłym remontem głowicy i wydechu.

Zapomniałeś Wombacie i dużo większej dyszy i wierceniu dziury w wydechu a potem wkręceniu w tę dziurę świecy. Tak czy inaczej bardziej debilnego pomysłu nie widziałem. Bez obrazy. Chcesz aby strzelał z wydechu kup sobie np Kawaha zx9r

dużo większa dysza sposoduje nagar który zatrzyma pierścienie, oprócz tego spadek mocy o którym pisałem - i to już w sumie wszystkie efekty z tego tytułu. Taki zapłon świecą paliwa w tłumiku wymaga troche innego układu zasilania paliwem. Bo nawet jak jakimś cudem uzbiera sobie tego paliwa w wydechu na tyle żeby go tam zapalić to albo nie zobaczy płomienia albo mu ten wydech rozerwie jak banana.
takie patenty ze świecą to sie robi we flamer kitach - co jest wiochą po maxie i na ogoł sie kończy okopconym pojazdem.
Strzelanie w wydech a wybuch w wydechu to dwa rózne zjawiska

Wombacie ja sobie żartuje bo ten temat to abstrakcja :smiley:

To ja rozumiem że takie strzelanie nie jest zdrowe dla silnika, ale to jest skuter który kupiłem bardzo tanio do zabawy, bo normalnie mam motocykl Romet Zone S (125). A jeśli chodzi o te strzelanie to wcześniej miałem starą uszczelke pod wydech kiż wysłużoną i z czasem ona już się na tyle zniszczyła że został sam metal i skuter przez to przestał strzelać efektownie i nie brzmiał zbyt dobrze więc założyłem nową uszczelkę i w ogóle nie strzela, a na tym strzelaniu zrobiłem około 600km.

mylisz chyba strzelanie z wydechu z przedmuchami przez uszczelke wydechu

Noo tak

Wydech przelot może być seria wybebeszony zablokuj zaworek w gaźniku podkładkami bez sprężynki ten z boku poluznij zawór wydechowy opóźnień zapłon daj mu większą dawkę paliwa na 2 obroty wykręcone i ciesz się pięknymi marchewkami możesz też założyć odblokowany moduł będzie lepiej walił

i od razu na allegro szukaj nowego silnika