Strzelanie z wydechu skuter 4t

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Strzelanie z wydechu skuter 4t

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Krystian Parobiec 2 dni, 16 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Krystian Parobiec
    Użytkownik

Witam. Mam pytanie, co zrobić by skuter (chińczyk) 4t strzelał z wydechu? Mam Wydech przelotowy,sportowy wałek rozrządu, cylinder/tłok/głowica 90ccm, dysza główna 0,95mm. Czy założenie stożka coś da? Bo aktualnie mam Zwykły dolot ale bez filtra (pusta pucha).

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

załóż turbo, przelotowy wydech, ustaw agresywnie zapłon – bedzie strzelał że heja

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Krystian Parobiec
    Użytkownik

Bez przesady hah

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no własnie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wyjaśnię – żebyś nie miał ew. wątpliwości.
    Nie zmusisz silnika skutera do strzelania z wydechu bez szybkiej szkody dla niego. Za wolno schodzi z obrotów bo trzyma go koło, nie masz wpływu na zapłon i dynamika spalin też nie jest ogromna.
    Możesz sobie najwyżej zafundować spalanie detonacyjne kosztem remontu silnika już pierwszego wieczoru lub rozregulować zawory kosztem ciągłego spadku mocy i rychłym remontem głowicy i wydechu.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Zapomniałeś Wombacie i dużo większej dyszy i wierceniu dziury w wydechu a potem wkręceniu w tę dziurę świecy. Tak czy inaczej bardziej debilnego pomysłu nie widziałem. Bez obrazy. Chcesz aby strzelał z wydechu kup sobie np Kawaha zx9r

Szumi
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dużo większa dysza sposoduje nagar który zatrzyma pierścienie, oprócz tego spadek mocy o którym pisałem – i to już w sumie wszystkie efekty z tego tytułu. Taki zapłon świecą paliwa w tłumiku wymaga troche innego układu zasilania paliwem. Bo nawet jak jakimś cudem uzbiera sobie tego paliwa w wydechu na tyle żeby go tam zapalić to albo nie zobaczy płomienia albo mu ten wydech rozerwie jak banana.
    takie patenty ze świecą to sie robi we flamer kitach – co jest wiochą po maxie i na ogoł sie kończy okopconym pojazdem.
    Strzelanie w wydech a wybuch w wydechu to dwa rózne zjawiska

Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Wombacie ja sobie żartuje bo ten temat to abstrakcja 😀

Szumi

Krystian Parobiec
    Użytkownik

To ja rozumiem że takie strzelanie nie jest zdrowe dla silnika, ale to jest skuter który kupiłem bardzo tanio do zabawy, bo normalnie mam motocykl Romet Zone S (125). A jeśli chodzi o te strzelanie to wcześniej miałem starą uszczelke pod wydech kiż wysłużoną i z czasem ona już się na tyle zniszczyła że został sam metal i skuter przez to przestał strzelać efektownie i nie brzmiał zbyt dobrze więc założyłem nową uszczelkę i w ogóle nie strzela, a na tym strzelaniu zrobiłem około 600km.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mylisz chyba strzelanie z wydechu z przedmuchami przez uszczelke wydechu

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie