Strzelający Quantum nie chce zapalić.

Witam tak jak w temacie mam problem z Quantumem. Otóż problem zaczął sie od tego że tłok sie rozwalił w cylindrze w wyniku czego tak sie zablokował że nie można było zdjąć cylindra, wyszedł dopiero jak korbowód pękł w miejscu gdzie jest igiełkowe. No wiec rozpołowiłem silnik wymontowałem wszystko uszczelniacze, łożyska, stary wał itd. wyczyściłem wszystko można powiedzieć że zostały tylko kartery stare reszta tzn łożyska, uszczelniacze, wał, cylinder, tłok, głowica, świeca, uszczelki żecz jasna no wszystko i skuter nie pali tylko strzela z wydechu jak z armaty nie mam pojecia co może być przyczyną jestem pewny że wszystko jest złożone dobrze znam tą konstrukcje na pamieć wiec no nie wiem co sie dzieje

może źle ustawiony zapłon

Wyreguluj gaznik

Jestem ciekawy jak może wyregulować gaźnik jak nie może odpalić silnika...

4t czy 2t???

2t, no własnie ja też jestem ciekawy jak wyregulować gaźnik jak wogóle nie odpala a co do zapłonu to co tu ustawiać tam nie ma nic do ustawiania jest iskrownik jest magneto moduł cdi cewka i tam sie nic nie ustawia

Uszkodzony zapłon. Posprawdzaj opory na cewce zapłonowej oraz impulsatorze, sprawdź jak pracuje na innym module. W ten sposób dojdziesz co jest zepsute.

Zajrzyj pod magneto, może klin się ściął

No sprawdzić mozna tylko ogolnie to w tym skuterze wszystko jest nowe po za tym chodził skuter do momentu az sie po przedni tłok nie rozwalił wymieniłem wszystko jak nalezy ciśnienie jest dobre nie wiem. Ten skuter jest jakiś dziwny zaprzecza wszystkim prawom zasady diałania silnika 2t wszystko dostaje a dalej nic elektryka nowa mechanika praktycznie też

peciula napisał:

może źle ustawiony zapłon

Temat zamknięty jednak był zapłon przestawiony magneto było jakieś chyba nie do tego skutera nie wiem no fakt jest taki że iskre dawało jak tłok był na wydechu wiec nie było szans na to żeby zapalił zobiłem to i od pierwszego zapalił. Co prawda jeszcze cos jest nie tak bo nie ma tak jakby mocy gaz do końca a skuter praktycznie stoi bardzo bardzo wolno sie rozpędza ale jakos to ogarne ważne że zapalił to już jest sukces.