strzal przy odpalaniu hurricane

po przekreceniu kluczyka i zapaleniu motoru tzn w trakcie jak juz lapie z silnika dochodzi jak by strzal, tak jak by byl zaplon benzyny gdy tlok jest na dole. Jakies pomysly?

dopala mieszankę w wydechu

czyli zaplon mam zle ustawiony? Jest to jeden strzal tylko przy odpalaniu skutera.

watpie, ze dopala mieszanke w tlumiku bo zawsze jest to jeden strzal, za kazdym razem..

sprawdź zaworki wydechowe
a później wyprzedzenie zapłonu

ale to 2t .

Być może, to wina CDI, ale nie jestem pewien.

ale z jakiego powodu by nagle zaczal strzelac?

Być może przez CDI ma przerywany zapłon i dlatego tylko przy odpalaniu strzela. Znam taką małą sztuczkę, że jeżeli postawisz skuter na stopki i wkręcisz go na full obroty oraz będziesz przekręcał kluczyk, żeby go zgasić na 2-3s po czym przekręcisz go do zapłonu, to za którymś razem z rzędu strzeli z tłumika, taki dźwięk, jakby tłok się obijał, ale to bardziej do tłumika idzie. Jednak, to nie ma zw. z tym co się Tobie dzieje.

Wg. mnie masz coś ze świecą i tym CDI, bo jeżeli moduł wysyła, czy też odbiera błędne dane, to nie wiadomo, jak na to reaguje, być może to jest powodem tego strzelenia, zmień świecę, ustaw zapłon i sprawdź, czy dalej bd strzelał. Jeżeli tak, to może ktoś bd miał moduł do Twojego skuterka, sprawdź, być może zostaje tylko mechanik, ale nie chce krakać.

do serwisu nigdy bym nie oddal mojego skutera. A modul wezme od kolegi tez ma hurricanA. Jak cos to ten strzal brzmi jak by jeden obrut walu bez tlumika