straszie glosno dzials skuter

witam, dzis wreszcie jakos odpalilem skuter po zimie, od razu dalem mu full gas tzn stopniowo i chwile tak trzymalem az nagle cos w silniku jak by zeskoczylo czy cos i cos w nim buczy, wtf?

Odkręć osłonę kopki i sprawdź czy tam coś nie haczy (np. rozrusznik). Uzupełnij profil lub napisz jaki skuter, silnik. Jeżeli to zawleczka z cylindra to lepiej od razu do mechanika (coś lata w silniku?). Czy stawiało opór po odpaleniu (pasek)? Pomagamy jak możemy ale musisz napisać więcej informacji, bo przyczyn mogą być dziesiątki.

DooOminO napisał:

witam, dzis wreszcie jakos odpalilem skuter po zimie, od razu dalem mu full gas tzn stopniowo i chwile tak trzymalem az nagle cos w silniku jak by zeskoczylo czy cos i cos w nim buczy, wtf?

Ale jaki dokładnie jest to dźwięk? Porównaj z czymś aby łatwiej było nam sobie wyobrazić i Ci pomóc.

motor hurricane.

motor dziala prawidlowo, tzn nic innego nie zauwazylem gdy dam gazu normalnie Zaczyna jechac, zastanawiam sie czy to nie sprzeglo, jak dobrze pamietam mialem juz cos takiego jak jechalem dluzej na full gas, ale to zaNikalo wiec nic z tym nie robilem

edit dzwiek? hmm moze przecinanie rury boszem tylko ton dzwieku na nizszym poziomie

juz wiem co to. To lozyska na wale. Ile moze mnie kosztowac naprawa tego?

łożyska po 30 zł a wymiana w warsztacie pewnie koło 150-200 zł.

ile czasu by to zajelo?

kilka godzin, dokładnie to Ci nie powiem

W 3 h powinien się spokojnie zmieścić ale znając mechanika to zajmie to 2 dni

Daj spokój z mechanikiem jeśli wiesz choc trochę co i jak zrobisz to sam bez problemu , a przy tym się czegoś nauczysz ;)
Ale przede wszystkim oszczędzisz pieniądze ...

kolega mi to zrobi:) Tylkl dopiero za dwa dni, wiec teraz moge jezdzic tym skuterem?