Stałe spalanie torosa F16 2,95L/100KM to normalne?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Stałe spalanie torosa F16 2,95L/100KM to normalne?

Tagi: , ,

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Po raz kolejny już 4 raz zatankowałem swojego torosa f16, i wprowadziłem dane z paragonu. 2 ostatnie spalania były 2,94 oraz 2,95 litrów na setkę. Myślałem, że jak teraz wprowadzę to będę miał może z 2,88, jednak okazało się, że znowu wyszło mi 2,95L/100km.

Skuterem jeżdżę co dziennie do szkoły 12km, i ze szkoły 12km. Dziennie pokonuje 24km na tej samej trasie. Raz jadę pod wiatr, raz z wiatrem. Manetkę zwykle mam na pozycji 2/3 jednak czasem pocisnę do 3/3. Prędkość standardowa z jaką się poruszam nim to 65km/h. Czasem rano jak wyjadę i będę jechał z wiatrem będzie wynosiła ona 70km/h. Chłodzenie silnika mam bardzo dobre, kolor świecy biało-brązowa (kawa z mleczkiem), jednak bardziej bielsza niż brązowa.

Z serwisu motostat.pl wyszło mi sami zobaczcie co:
    http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/56453
    aż dziwne to jest, że mam ciągle te same spalanie. Czy wy też macie tak samo, że ile byście nie przejechali to zawsze na tych samych liczbach wychodzi? Dobrze uzupełniam tankowania – zapamiętuje przebieg przy tankowaniu, i zatrzymuje paragon, a potem wszystkie dane wypisuje, więc to, że mój błąd to raczej nie.

Zdjęcie profilowe zdziarbar
    zdziarbar
    Użytkownik

chlopie i tak nie jest zle 3litry na setke to spoko moj pali 4,5nawet chcialbym twoj wynik spalania pozdro

Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Skoro jeździsz na tej samej trasie w tych samych godzinach to nie dziw się, że spalanie jest podobne.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

U mnie jest też podobnie – w sensie, że mam prawie stałe spalanie. Czy katuję go po mieście czy podjeżdżam od domku do domku w czwórce się zamyka. Po trasie potrafi zejść do 2,8 ale trzeba utrzymywać mniej więcej stałą prędkość trochę niższą od maksymalnej.

Zdjęcie profilowe 3dUaRd0
    3dUaRd0
    Użytkownik

Nie to jak najbardziej normalne, mój pali troszeczkę mniej, ale jak na skuter to i tak to zajefajny wynik 😀

Romet Router WS 50 – 2,67 na 100km
    Przez 3 lata przejechane 5000km :d

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

spalanie za wysokie mój 4takt na pełnym baku pamiętam jak zrobił 320 km(bak 6 litrów )i v max 75km/h. 2 sów we 2 osoby na pełnym gazie 3.75 na 115 km(na gaźniku minarelli 12mm . fabryczny 16mm palił o 0.2l więcej) coś u ciebie jest nie tak. wiem że romet 727(2006) też pali 3/100 czyli ale czemu to nie wiem

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe hades1988
    hades1988
    Użytkownik

To raczej normalka do tych 3l/100km. Zawsze obserwowalem ile kilometrow przejechalem, bo wiadomo ze wskaznik paliwa w naszych torosach za dokladny nie jest i zawsze wychodzilo mi cos okolo 200 km na jednym baku.

Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

panowie a ja podejrzewam ze ma iglice ustawiona nadal na „docieranie” stad takie „jednolite” i „okruszyne” za wysokie spalanie

moja inca street z przebiegiem 41tys km na abrycznych czesciach pali3,2-3,8/100km a trasie schodzi nawet do 2,11

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Zdjęcie profilowe szybki1999
    szybki1999
    Użytkownik

mój toros teraz tak pali ok. 3L/100km
    jak był nowy to dużo mniej bo mieścił sie w 2L/100km
    ale to dlatego że na dotarciu nie jeździłem szybciej jak 45km/h 😀
    i starałem sie jeździć na niskich obrotach ;p

Toros f16
    rok produkcji: 2011
    srebrne felgi 😀
    spalanie: ok 3.00L/100km
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

KrzysiekP napisał:

panowie a ja podejrzewam ze ma iglice ustawiona nadal na „docieranie” stad takie „jednolite” i „okruszyne” za wysokie spalanie
    moja inca street z przebiegiem 41tys km na abrycznych czesciach pali3,2-3,8/100km a trasie schodzi nawet do 2,11

Iglica na „docieranie” – to w ogóle to trzeba zmienić po dotarciu?
    Iglica ma ząbek ustawiony na środkowy chyba z 5. Nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że na środkowym, gdyż przy około 200 km to sprawdziłem chcąc regulować gaźnik, który i tak potem był regulowany w serwisie. Na jakim ząbku powinna być ustawiona iglica, aby dobrze jeździł, i mniej palił? Bardzo zadowalający byłby dla mnie wynik 2,5 Litra na setkę. W końcu to oszczędność pół litra na setkę co daje przy pełnym baku oszczędność około 1 Litra 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie