Stage6 TORQUE CONTROL

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Stage6 TORQUE CONTROL

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

siema
    kupiłem sobie to sprzeglo juz wszystko wykminilem co i jak oprucz tych ciezarkow. do czego one sluzaż

Anonimowy

Do regulacji, a jak myślisz ??

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Anonimowy

Im cięższe, a właściwie im więcej, tym większy V-Max, ale słabiej przyśpiesza 😛
    Skoro reszte wiesz to powiedz mi jak jest ze sprężynkami – co zmieniająone i ich naciąg ?

Anonimowy

Im bardziej naciągniesz tym skuter będzie ruszał z wyższych obrotów(to tak jak byś zmieniał ich twardość)

Anonimowy

kdekarz123 dzieki 🙂 masz pomogl
    co do naciagu to się zgadzam zSeboW,

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

kdekarz123 napisał:

Im cięższe, a właściwie im więcej, tym większy V-Max, ale słabiej przyśpiesza 😛
    Skoro reszte wiesz to powiedz mi jak jest ze sprężynkami – co zmieniająone i ich naciąg ?

Kurwa większej bzdury nie słyszałem od urodzenia. Co mają ciężarki sprzęgła do prędkościę? Masz sprężynki to chyba kumasz do czego są i jak się używa, a do sprzęgieł s6 masz tylko 3 twardości sprężynek i do tego są ciężarki aby dokładnie wyregulować moment chwytania sprzęgła jest to siła przeciwna do siły sprężynek…

Anonimowy

sprzeglo i dzwon nie maja nic do v-max !!!! one tylko przekladaja moment obrotowy na kolo, a dla niedowiarkow co napędza skuter ? cylinder czy sprzeglo ?

Anonimowy

siwy_fact napisał:

kurczę pieczone większej bzdury nie słyszałem od urodzenia. Co mają ciężarki sprzęgła do prędkościę? Masz sprężynki to chyba kumasz do czego są i jak się używa, a do sprzęgieł s6 masz tylko 3 twardości sprężynek i do tego są ciężarki aby dokładnie wyregulować moment chwytania sprzęgła jest to siła przeciwna do siły sprężynek…

To co napisałeś jest w 100 % prawdą, ale w tym co słyszałem, że ciężarki mają wpływ na przyśpieszenie i V-Max też jest trochę prawdy, szczególnie jeśli chodzi o przyśpieszenie. Bo czym się różnią sportowe sprzęgła od seryjnych ? Między innymi wagą. Lżejsze sprzegło szybciej się „rozkręci”, a z ciężarkami wolniej, ale będzie miało większą nie wiem jak to nazwać bezwładność ? i wównież w oby dwóch przypadkach będzie w innym momencie łapać dzwon.
    W sumie to mi się to miećsza, ale jakoś tak mi to tłumaczył koleś, który ma swój serwis, zajmuje się też regulacją itd.
    aa pns, skoro teraz bawisz się sprzęgłem wsadź cieżarki i pojedź z nimi, a potem wyjmij i pojedź bez i nic innego nie zmieniaj i napisz jak mozesz co się zmieńiło bo teraz tak rozkminiam, że to mogło się zmieniać tak jak siwy_fact tłumaczył, ale skoro miało też wpływ na v-max (znikomy) i przyśpieszenie to najprościej wytłumaczyć tę regulację własnie tak jak zasłyszałem i napisałem.

Anonimowy

kdekarz123,
    idź do mechanika i go wyśmiećj…
    sportowe sprzęgła są lżejsze aby skuter mógł startować z wyższych obrotów bo ciężkie łopaty sprzęgła szybciej złapią za dzwon i trzeba by było straasznie twardych sprężynek, chyba rozumiesz.
    a przyśpieszenie się poprawia dlatego że w sportowym są dużo lepsze okładziny które lepiej chwytają za dzwon.

Anonimowy

On raczej się zna i to dobrze ;]
    Najprawdopodobniej ja pokręciłem 😕 😕 😕
    Przepraszam za zamieszanie, a jeszcze go zapytam przy najbliżeszej okazji i napiszę jak to dokładnie było.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie