Śruba do gaźnika

Witam, posiadam Junaka 123 i mam pewien problem. Niestety śruba od regulacji mieszanki paliwowej się zagubiła i moje pytanie czy można taką śrubę dostać w internecie, niby szukałem, są jakieś śruby pasujące do różnych gaźników, ale ja się za bardzo nie znam na mechanice i oznaczeniach. Gaźnik to PZ26.

tak poza tematem orientuje się ktoś jak mógłbym zwiększyć moc tego motocykla? Moto ma przewiercony wydech, dyszę w gaźniku zmienioną z oryginalnej 92 na 105 oraz świecę NGK CR9E. Z tym wszystkim moto ma spory problem osiągnąć 90KM/H przy obrotach 7k. Myślałem nad zmianą modułu, bo niewiem co bym jeszcze mógł zrobić. Z tego co czytałem w internecie sporo ludzi pisało, że wymiana dyszy z 92 na 105 daje wyraźnie odczuwalny przyrost mocy o około 1k rpm, natomiast tu po zmianie się niewiele zmieniło, praktycznie nic.

Witaj !
Możesz w swoim rumaku zmienić przełożenia na takie jakie będą ci odpowiadały,porting,większy gaźnik,moduł zapłonowy jeśli masz zablokowany,obniżyć masę pojazdu.Rzeczy jest dość sporo tylko trzeba trochę pomyśleć :smiley:

Spróbuję poszukać dla ciebie śrubki jak będę przy komputerze.

Przełożenia niewiem czy jest sens zmieniać, wydaje mi się, że są one odpowiednie. Przy 90km/h te 7krp raczej jest dobrą wartością, po prostu brakuje mocy. Porting to raczej rzecz z która ciężko będzie sobie samemu poradzić, pozatym pewnie koszt takiej zabawy jest nieopłacalny w przypadku takich chińskich motocykli. Co do gaźnika to wydaje się, że sama wymiana tej dyszy powinna dać efekt którego nie ma. Moduł nie wiem czy jest blokowany, na jałowym się spokojnie kręci do ponad 9krpm. Obniżenie masy w takim motocyklu to chyba trochę się mija z celem :D, bo co tam by miał niby odchudzać.

Co do śruby, to na chińskich sklepach są zestawy do naprawy tego gaźnika, tyle że nie chcę czekać miesiąca na dostawę, wolałbym już kupić nowy gaźnik, jeżeli nie można dostać tej śruby w Polsce.
Ta wygląda podobnie:
https://motor-x.pl/sruba-regulacji-skadu-mieszanki-phbh-phbl-typ-cs-i-cd-2,p.html
Lecz nie wiem czy będzie pasować do tego gaźnika, a jak mam wydawać 1/3 ceny gaźnika na śrubę która nie pasuje to wolę bez ryzyka cały gaźnik kupić :smiley: