Środek do czyszczenia silnika etc.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Środek do czyszczenia silnika etc.

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 4 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #200588 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 816

  Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale w końcu to też *utrzymanie* pojazdu, więc chyba tutaj.
  Kupiłem jakiś czas tamu w aerozolu płyn (taki psikacz jak do mycia szyb) ‚K2 – AKRA – Engine & Parts Cleaner’. Wystarczy popsikać i zmoczyć usyfione elementy, odczekać parę minut żeby zadziałało a potem spłukać obficie bieżącą wodą. Nie dopuścić żeby płyn zasechł na powierzchni – czyli nie psikamy na gorące elementy, bo od razu wysycha i robią się plamy (które potem można zlikwidować, ale po co podwójna robota?). Jest bezpieczny dla gumy, plastików, lakieru i chromów. Nie ma w sobie rozpuszczalników, jest w 100% biodegradowalny. Efekt działania? Super!
  Zdjęcia przedstawiają jak wygląda umyty tym tył napędu z felgami (widać że znikł brud nawet ze sprężyny naciągu linki hamulca i całej dźwigni, a wyczyszczenie tego miejsca graniczy z cudem) oraz przedni zacisk hamulcowy.
  .
  .
  Dodam, że te elementy nie miałem jakoś zabłoconych i skrajnie usyfionych, ale był na nich taki tłusty i brudny nalot dość ciężki do zmycia. Teraz? Nówka nierdzewka Panie. Z salonu (z TESCO 😉 )
  Tak może wyglądać napęd prawie 6-cio letniego skutera 🙂 w ciągłym użytku.

  Kymco Downtown 125i
  #200590 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 556

  dobre

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #293722 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Berg
  Berg
  Użytkownik
  • Postów: 816

  A że pogoda nie dopisuje, więc zaglądam tu i tam. Dziś kolejne mycie. Tym razem komora napędu – przed i po. Czas roboty: 30 minut.
  .

  Kymco Downtown 125i
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Środek do czyszczenia silnika etc.
Informacje o Tobie: