Środek do czyszczenia silnika etc.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #200588
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale w końcu to też *utrzymanie* pojazdu, więc chyba tutaj.
    Kupiłem jakiś czas tamu w aerozolu płyn (taki psikacz jak do mycia szyb) ‘K2 – AKRA – Engine & Parts Cleaner’. Wystarczy popsikać i zmoczyć usyfione elementy, odczekać parę minut żeby zadziałało a potem spłukać obficie bieżącą wodą. Nie dopuścić żeby płyn zasechł na powierzchni – czyli nie psikamy na gorące elementy, bo od razu wysycha i robią się plamy (które potem można zlikwidować, ale po co podwójna robota?). Jest bezpieczny dla gumy, plastików, lakieru i chromów. Nie ma w sobie rozpuszczalników, jest w 100% biodegradowalny. Efekt działania? Super!
    Zdjęcia przedstawiają jak wygląda umyty tym tył napędu z felgami (widać że znikł brud nawet ze sprężyny naciągu linki hamulca i całej dźwigni, a wyczyszczenie tego miejsca graniczy z cudem) oraz przedni zacisk hamulcowy.
    .




    .
    Dodam, że te elementy nie miałem jakoś zabłoconych i skrajnie usyfionych, ale był na nich taki tłusty i brudny nalot dość ciężki do zmycia. Teraz? Nówka nierdzewka Panie. Z salonu (z TESCO 😉 )
    Tak może wyglądać napęd prawie 6-cio letniego skutera 🙂 w ciągłym użytku.

    #200590
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    dobre

    #293722
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    A że pogoda nie dopisuje, więc zaglądam tu i tam. Dziś kolejne mycie. Tym razem komora napędu – przed i po. Czas roboty: 30 minut.
    .

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button