Średnie, miejskie prędkości

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Średnie, miejskie prędkości

Ten temat zawiera 54 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Druid Druid 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 55 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Ostatnio robię badania socjologiczne (tzn bawię się GPSem i aplikacją) trochę na zasadzie: jaki sens ma tunigng pierdzika kiedy się jeździ po mieście, ew. sens kupowania dużej pojemności na miasto.
    Miasto (warszawę) w zasadzie przecinam w różnych kierunkach robiąc te 30-40km w ciągu dnia (sporadycznie więcej). Do tego o porach takich że korki nie są ekstremalne.
    Otóż doszedłem do wniosku że sens tuningu jest taki że daje satysfakcje… bo znacząco czasu podróży nie skraca.
    Zrzuty z dwu różnych dni, różnica w dystansie blisko 1/4 a wyniki zbliżone. W zasadzie nie da się jeździć szybciej. A nawet jak się chwile da to ogólnie ma to mały wpływ na całokształt.

.

Raz pojechałem i wróciłem a dziś szwędałem się cały dzień z przystankami – a wyniki i tak podobne: średnia prędkość (jak już się jedzie) i tak oscyluje w okolicy 37km/h a maksymalna w okolicy 75km/h – co akurat mało zmienia).

Jestem ciekaw czy ktoś też sie tak bawił i jakie ma wyniki

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Widzę że panowie zapier… całe 30kmh 😀

Smart Fortwo(prawie skuter :D)

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

To pewnie i tak średnie prędkości wyższe, niż puszek poruszających się po Wawie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ej.. 37.
    czasem.. a czasem prawie 37..
    dziś w efekcie nakręciłem po mieście 65km. teraz niedawno jak wracałem po godz. 21 to już w Alejach Jerozolimskich sobie używałem. Myślę że momentami ponad 85. Ale to już musi być dobrze pusto dla mnie na takie jazdy bo przy tej prędkości hamulce w junaku to budyń nie brzytwy. Od nowości do nich nie zaglądałem. Nie ma co świrować.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

arasz74 napisał:

To pewnie i tak średnie prędkości wyższe, niż puszek poruszających się po Wawie.

Jazda samochodem w godzinach szczytu to katorga dla mnie. Tym bardziej, że mieszkam w śródmieściu. W ogóle spalanie w takich warunkach jest dużo wyższe i świadomość tracenia kasy/czasu w korku… Jedyne czego mi mocno brakuje w jednośladzie to nawigacja. Natomiast jeśli chodzi o przemieszczanie się po mieście, nie ma lepszej alternatywy niż ekonomiczny skuter 🙂 Mówię ekonomiczny, czyli niepalący powyżej 3,5L. Bo jak coś ma wciągać 5-7L po mieście to już prawie jak samochód. Czyli w moim przekonaniu, staje się wówczas bardziej weekendową zabawką niż codziennym pojazdem.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mój samochód pali 15,7 przy mojej nodze. Podobno można mniej :).
    Skuter palący 7 jest wciąż niesamowicie ekonomicznie pociągającą zabawką.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Nie na moją kieszeń takie spalanie Wombacie 😉

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wracając do średnich miejskich prędkości – podobną dzienną średnią (38km/h) samochodem, na podobnym dystansie osiągnąłem jadąc tak że wracałem z Woli obwodnicą mając okolice 150km/h na budziku.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Myślę, że na skuterze w klasie 125cc wzwyż będę miał lepsze wyniki po mieście niż obecnie. Nie będą to duże różnice ale odczuwalne, zwłaszcza na szybszych odcinkach.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 55 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie