Spuszczanie oleju.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Spuszczanie oleju.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #665996 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe brak
    brak
    Użytkownik

Witam
    Trafił mi się duży niefart,przy poprzedniej wymianie oleju w zwykłym chińczyku 4t zbyt mocno dokręciłem korek wlewu oleju no i teraz nie da rady go odkręcić..Stąd moje pytanie czy aby nie da rady spuścic oleju jakąś inną śrubką? Bo nie dysponuje żadnym sprzętem aby samodzielnie wykręcić to badziewie.
    Pozdro.

maarkk
    #666003 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

korek WLEWU czy korek SPUSTOWY? bo tak jakby o dwu rzeczach piszesz.
    jeżeli chodzi ci o spustowy to klucz nasadowy, przedłużka i delikatnie ale stanowczo modląc se żeby coś nie strzelilo

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #666030 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

W tych chińskich 139QMB 4t są 2 śruby do zlewu oleju a ty na 99% spuszczałeś tą gdzie jest filtr siatkowy co jest błędne bo nie wypadają wszystkie zanieczyszczenia z silnika.Olej spuszczamy śrubą z drugiej strony silnika pod deklem obudowy paska.Najpierw odkręcamy tą śrubę https://www9.zippyshare.com/v/k5Qz46yx/file.html a później śrubę w której znajduję się filtr i sprężyna.

#666032 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe brak
    brak
    Użytkownik

Ale jeżeli spuszczę olej tylko tą śrubą pod deklem przekładni to też będzie spoko? Bo ta z filtrem tak mi się wyrobila że bez spawu czy cięcia nie da rady.

maarkk
    #666033 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to teraz piszesz o trzeciej srubie.
    Z przekładni to spuszczasz z przekładni. Z tyłu. To inny olej i ze 100ml.
    A z silnika spuszczasz pod wariatorem – prawie litr.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #666037 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe brak
    brak
    Użytkownik

Chodziło mi o tą drugą śrubę właśnie pod wariatorem
    Czyli mogę wykorzystać tą alternatywę i ze skuterkiem będzie wszystko spoko?
    A i jeszcze jedno pytanko czy jeżeli producent zaleca wlanie ok 700ml oleju to mogę wlać 500ml na pierwsze 300km docierania nowego cylindra i głowicy?

maarkk
    #666038 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

możesz wlac nawet 400 ale nie dziaduj tylko wlej ile trzeba

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Spuszczanie oleju.
Informacje o Tobie: