Spuszczanie oleju.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    brak
    Uczestnik

Witam
    Trafił mi się duży niefart,przy poprzedniej wymianie oleju w zwykłym chińczyku 4t zbyt mocno dokręciłem korek wlewu oleju no i teraz nie da rady go odkręcić..Stąd moje pytanie czy aby nie da rady spuścic oleju jakąś inną śrubką? Bo nie dysponuje żadnym sprzętem aby samodzielnie wykręcić to badziewie.
    Pozdro.

Wombat
    Moderator

korek WLEWU czy korek SPUSTOWY? bo tak jakby o dwu rzeczach piszesz.
    jeżeli chodzi ci o spustowy to klucz nasadowy, przedłużka i delikatnie ale stanowczo modląc se żeby coś nie strzelilo

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Kiler
    Uczestnik

W tych chińskich 139QMB 4t są 2 śruby do zlewu oleju a ty na 99% spuszczałeś tą gdzie jest filtr siatkowy co jest błędne bo nie wypadają wszystkie zanieczyszczenia z silnika.Olej spuszczamy śrubą z drugiej strony silnika pod deklem obudowy paska.Najpierw odkręcamy tą śrubę https://www9.zippyshare.com/v/k5Qz46yx/file.html a później śrubę w której znajduję się filtr i sprężyna.

brak
    Uczestnik

Ale jeżeli spuszczę olej tylko tą śrubą pod deklem przekładni to też będzie spoko? Bo ta z filtrem tak mi się wyrobila że bez spawu czy cięcia nie da rady.

Wombat
    Moderator

to teraz piszesz o trzeciej srubie.
    Z przekładni to spuszczasz z przekładni. Z tyłu. To inny olej i ze 100ml.
    A z silnika spuszczasz pod wariatorem – prawie litr.

brak
    Uczestnik

Chodziło mi o tą drugą śrubę właśnie pod wariatorem
    Czyli mogę wykorzystać tą alternatywę i ze skuterkiem będzie wszystko spoko?
    A i jeszcze jedno pytanko czy jeżeli producent zaleca wlanie ok 700ml oleju to mogę wlać 500ml na pierwsze 300km docierania nowego cylindra i głowicy?

Wombat
    Moderator

możesz wlac nawet 400 ale nie dziaduj tylko wlej ile trzeba

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button