Sprzęgło 125mm

Witam. Planuje zmienić sprzęgło w s-wing wraz z tarczami, dzwonem etc. Samo sprzeglo i dzwon mają 125mm więc podejdą od każdego skutera z takim rozstawem. Pytanie jak jest z tarczami? Mogę kupić sprzęgło kpl od np kymco people 125 który również ma sprzęgło 125mm czy kazdego innego skutera z tym rozstawem? Sprzęgło w skuterach działa każde tak samo… Tylko czy każde sprzęgło 125mm pracuje na walku o takiej samem srednicy? Zawsze mnie to zastanawiało…

nie, są różne. “Zgodne grupami” bardzo często… tzn np do mojego SYM-a GTS na bardzo autorskim silniku SYMa idzie ten sam wariator co do Peugeota Satelisa i kilku innych.
Tylko trzeba wiedzeć co jeszcze ma takie “rozstawy/średnice”. Warto przeglądac sklepu tuningowe bo wtedy jest przy cześci że “pasuje do”. Jak tylko do hondy to kibel. Ale jak do kilku modeli to znaczy że to zrobili dość znormalizowane

Samo sprzeglo i dzwon pasują do wielu modeli. Jestem ciekaw tylko jak z talerzami

z jakimi talerzami?

Talerzami sprzęgła

to skuter z CVT, tam jest sprzęgło odśrodkowe ze szczękami i okładzinami a nie sprzęgło talerzowe

Wiadoma sprawa. Pisząc talerze mam namysli koła pasowe. Srednica zapewne taka sama, pytanue czy średnica osedzenia na walku jest taka sama w innych skuterach ze sprzęgłem 125mm?

jaki masz ten skuter i z którego roku ?

Honda s-wing 125 2009r

https://www.racing-planet.pl/5110-sprzeglo-standard-maxi-gy6-kymco-honda-malaguti-sym-.html?level0=114174&level1=125262&level2=5

Zdejmij dzwon i sprzęgło,zmierz jakie ma wymiary w środku i porównaj z wymiarami na zdjęciu.

ale kolega pisząc “talerzami” miał na myśli korektor

Tylko po co chce korektor wymieniac ? Wydaje mi sie,ze jest to element ktory sie bardzoooo rzadko wymienia,jak pasek jest zwykly,nie kewlarowy czy jakis inny, nie ma potrzeby wymieny korektora.

No chyba że sprezyne centralna…a to juz inna bajka :slightly_smiling_face:

Po co chce wymieniac koła pasowe? Gdyż mam do wymiany sprzęgło i dzwon. Wymieniając obydwa elementy z zasady chcę wymienić cały zespół, żeby mieć spokój na kolejne tysiące kilometrów. Zamówiłem całe kompletne sprzęgło z dzwonem, korektorem itd dedykowane do hondy, ale to nie rozwiewa mojej ciekawości i dlatego pytam na forum, ale chyba jedyne wyjście żeby się dowiedzieć to samemu kupic i testowac :wink: ciekawy jestem jakiej szkoły wy sie trzymacie odnośnie dzwonu? Dzwon przebarwiony=wymiana czy uważacie, że to normalne?

Ja mam przebarwiony i kiedys mnie to martwilo,ale nie ma jakis rowkow,wytarc czy innych widocznych zuzyc. Tez myslalem zeby wymienic( ze wzgledu na przebarwienia) ale szczerze ? Szkoda mi narazie kasy,mam inne problemy ze skutem,pilniejsze :grin: