Sprzedaż

Witam wszystkich przeglądających ten temat. Zwracam się do was z prośbą o pomoc.. Mój problem polega na tym , że nie wiem jak to jest ze sprzedażą , mam 16 lat i posiadam Benzera Yankee i jest zarejestrowany na mnie i w dowodzie rejestracyjnym nie mam wpisanego żadnego współwłaściciela. Czy bez problemu mógłbym sprzedać motorower czy są jeszcze jakieś dodatkowe kroki?

Jeśli w dowodzie rejestracyjnym jest osoba niepełnoletnia, to w przypadku sprzedaży sąd musi najpierw wydać na to pozwolenie - chodzi o operowanie "majątkiem" osoby nieletniej, co podlega pod konkretne zapisy prawne itd. Tam jest konieczny udział opiekuna prawnego, czyli np. rodzica. Przeszedłem kiedyś taką ścieżkę bo kupiłem właśnie od nieletniego. Generalnie jako osoba sprzedająca najpierw pozałatwiaj pozwolenia po stronie "władzy" żeby potem obie strony (sprzedający i kupujący) nie musiały się bujać z tematem.

Dziękuję za odpowiedź , eadem orientujesz się może ile kosztuje taka sprawa w sądzie? ;)

Tu masz sytuację analogiczną:
http://prawo-porady.pl/artykuly,zgoda-sadu-na-zbycie-nieruchomosci-w-ktorej-udzial-odziedziczylo-dziecko,510.html

Cytat:
"Aby uzyskać zgodę sądu na zbycie wspólnego domu powinna Pani wystąpić ze stosownym wnioskiem do sądu rejonowego, wydziału rodzinnego i nieletnich. Właściwym będzie sąd miejsca zamieszkania dziecka (miejscem zamieszkania dziecka jest Pani miejsce zamieszkania).
Opłata sądowa od wniosku o zezwolenie sądu opiekuńczego to 40 zł.

Aby sąd opiekuńczy zezwolił Pani na sprzedaż wspólnej nieruchomości musi Pani tak uzasadnić ten wniosek, żeby sąd doszedł do przekonania, że dziecko w wyniku sprzedaży nie zostanie pokrzywdzone."