Sprzedaż skutera.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Sprzedaż skutera.

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe madi madi 8 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe greex
    greex
    Użytkownik

A więc tak – za rok, jak zdam prawo jazdy A1 chciałbym sprzedać mój skuterek, i zakupić 125 cmm, problem w tym, że skuter jest zarejestrowany tylko na mnie, a z tego co wiem niepełnoletni może sprzedać tylko przez sąd. A więc, jak to wygląda – składam jakiś wniosek o sprzedaż, oni wydają zgodę/ nie zgadzają się czy jak? Z góry dziękuje za pomoc .

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jak jest skuter na ciebie, to normalnie sprzedajesz, bez żadnych sądów..

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe greex
    greex
    Użytkownik

Jesteś pewny? Podkreślam – nie mam 18 lat, nie jestem pełnoletni, a skuter jest zarejestrowany TYLKO na mnie, nie ma współwłaściciela…

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Jestem pewny, bo skoro zarejestrowany jest na ciebie to możesz go sprzedać.

Zdjęcie profilowe Patrykk
    Patrykk
    Użytkownik

Pietro .. nie koniecznie.
    To wszystko zależy .
    Osoba niepełnoletnia nie może ot tak sprzedać sobie skutera , który jest zarejestrowany tylko na nią.
    Kumpel sprzedawał rok temu Ogara 900 ( miał 16 lat ) , normalnie spisali umowę etc, ale w urzędzie kupującego nie zarejestrowali mu tego, dopiero kumpel musiał mieć sprawę w sądzie i jak sąd wyraził zgodę, to dopiero pojazd został zarejestrowany przez nowego właściciela.
    Znowóż drugi kumpel ( 17 lat ) sprzedawał swoją sendę i żadnego dymu nie było.
    To zależy od urzędnika.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Myślę że nie powinno być problemów.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Nocny89
    Nocny89
    Użytkownik

nie będzie probłemów ja też tak miałem.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Patrykk napisał:

Pietro .. nie koniecznie.
    To wszystko zależy .
    Osoba niepełnoletnia nie może ot tak sprzedać sobie skutera , który jest zarejestrowany tylko na nią.
    Kumpel sprzedawał rok temu Ogara 900 ( miał 16 lat ) , normalnie spisali umowę etc, ale w urzędzie kupującego nie zarejestrowali mu tego, dopiero kumpel musiał mieć sprawę w sądzie i jak sąd wyraził zgodę, to dopiero pojazd został zarejestrowany przez nowego właściciela.
    Znowóż drugi kumpel ( 17 lat ) sprzedawał swoją sendę i żadnego dymu nie było.
    To zależy od urzędnika.

Patryk sorry, ale wg.mnie to bzdura, bo skoro dziecko od 13 roku życia może posiadać własne konto bankowe i kartę bankomatową, to tym bardziej może sprzedać skuter, który jest wyłącznie jego własnością.. Ewentualnie na umowie dopisałbym jakiś aneks, z adnotacją rodziców i ich podpisami..chociaż wydaje mi się to bzdurne i jakby nie z tej epoki.
    Weź sobie pod uwagę to, że prawo działa w dwie strony, skoro mogłeś zarejestrować skuter na siebie, więc możesz również go sprzedać.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Też pierwsze słysze o jakiś sądach… Spisujesz zwykłą umowe k-s, zamiast dowodu wpisujesz legitke i tyle.

Router WS 50 2013
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie