Sprzedaż skutera za granicę, angielskie meila pomoc.

Witam !
Wystawiłem swoje Kymco 90cc na Allegro, odezwał się jakiś obcokrajowiec z pytaniem:
Hello.

Just viewed your listing and will like to purchase it and also is it in good working condition?.Email me with the actual price you are willing to sell the bike in PLN

Reply me back in English and response is needed urgently.

Thanks.

Odpisałem mu:

Welcome. Scooter 100% efficient price 2700zł to negotiate on the spot

Odpisał mi na to:

Hello ,

Thanks for your response.I'm satisfied with the condition of the Bike and Agree with price So i will be paying directly into your PayPal account without any delay. Get back to me with the details below :

Name:
PayPal Email address
Cell Phone No.:

Or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the Bike to be Picked Up by the Shipping Company..

Have a nice day.

Co mam z tym zrobić ? Nie jest to jakiś przekręt ? Co zrobić z tym ?

On chce żebyś zapłacił paypeal-em według mnie napisz mu że jedynie g gotówce zł,funt,euro itp ponieważ na pay-pal można łatwo oszukać (według mnie) po prostu on ci zapłaci zaliczke przyjedzie po niego da ci kolejną zaliczkę wezmie go i już nie wróći także więc szukaj kogoś inneego a le jeśli chcesz to prosze bardzo ale żebyś potem nie miał pretensji

Ale to on kupuje, więc za co ja mam płacić paypalem ?

Ja tam bym nie ryzykował. Napisz mu że odbiór tylko osobisty.

Na forum prawnym piszą mi, że wszystko jest OK. Co robić ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

nie dziękować

PayPal jest wygodnym narzędziem do płacenia i przyjmowania małych wpłat, ale zdaje się jest tam takie zabezpieczenie jak "chargeback", które pozwala cofnąć wpłatę (np. jeżeli kupujący jest nieusatysfakcjonowany lub poczuje się oszukany). Więc zdecydowanie bardziej opłaca się płacić niż sprzedawać za jego pośrednictwem.
Niestety nie pamiętam już jakie były warunki użycia tej funkcji i nie wiem czy jeszcze jest ona dostępna. Zdaje się, że trzeba poczekać z wysłaniem przedmiotu, aż płatność pojawi się w historii operacji. Najlepiej wypytać support PayPala.

Poza tym PayPal pobiera 2,9% opłaty od odbieranej kwoty + 80 groszy za operację oraz dodatkowo 4% za przeliczenie walut, więc raczej słabo się to opłaca - prawie 200 zł z tych 2800.
W każdym razie jeżeli w przypadku tej transakcji mogła by zostać użyta funkcja "chargeback", to jest pewne prawdopodobieństwo, że został byś bez skutera, pieniędzy i adresu "kupującego". Stara, dobra wpłata na konto jest bezpieczniejsza.
Ale w tym przypadku musiało by to być konto walutowe, bo gość - jeżeli nawet okazał by się uczciwy (w co wątpię), raczej nie ma konta złotówkowego w Polskim banku.

A tutaj gość opisał jak go wyrolowali za pomocą PayPala:
http://www.forum-bankowe.pl/tematy1/uwaga-na-paypal-opinia-vt2108.htm

Oszustwo, nie daj się nabrać,

Dzięki koledzy.
Odpisałem mu tak:

Please buy a scooter for a "buy it now"
I do not sell outside of the auction.

Czy dobrze zrobiłem ?

Dobrze AraS powodzenia w sprzedaży