Sprzedaż "skutera" przez nieletniego

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

A więc jak nie którzy wiedzą mój toros f16 uległ wypadkowi, w wyniku czego zgięła się rama. Mam możliwość sprzedaży dokumentów wraz z OC jako „uszkodzony skuter” – ja się pozbędę rejestracji, ktoś będzie miał „uszkodzoną rame” wraz z papierami, OC – chyba każdy wie o co chodzi.
    No i teraz pytanko: Czy obejdzie się bez żadnych sądów itd. na tylko umowie KS, jeżeli skuter jest zarejestrowany na mnie a ja mam 16 lat ukończone?

Semir
    Użytkownik

Jeżeli nie masz ukończone 18 lat to musisz mieć zgodę sądu na sprzedaż.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Nieaktywny

masz na to jakieś paragrafy, czy wziąłeś z internetu odpowiedź?

Anonim
    Nieaktywny

masz paragraf art. 101 krio

§ 3. Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko.

Anonim
    Nieaktywny

Zadzwoniłem do urzędu i Pan powiedział mi, że normalnie bez sądów, i że rodzice podpisują w moim imieniu, i najlepiej abym ja też się podpisał.

Anonim
    Nieaktywny

Były już historie, że nie chcieli rejestrować. W jednym urzędzie przymkną oko w drugim nie.

Semir
    Użytkownik

lucek71 napisał:

Były już historie, że nie chcieli rejestrować. W jednym urzędzie przymkną oko w drugim nie.

Miałem taki sam problem gdy kupiłem 1 skuter. Zarejestrowali rodzice na mnie. Potem pojechaliśmy go zarejestrować i nas uprzedzili że nie będe go mógł sprzedać bez zgody sądu. Więc musieliśmy umowę od nowa spisywać i jechać 100km 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button