Sprzedaż nie przerejestrowanego motoroweu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Sprzedaż nie przerejestrowanego motoroweu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #120206 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe venzer
    venzer
    Użytkownik

Witam
    w 2005 roku kupiłem Motorower (komar Romet). Jednak nigdy nie przerejestrowałem go na siebie i co gorsza zgubiłem umowę która spisałem podczas zakupu.
    jeżeli teraz chciałbym sprzedać motorower to co muszę w takiej sytuacji zrobić proszę o pomoc!

#120208 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

musisz mieć tamtą umowę, spisz z gościem ją jeszcze raz.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #120209 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

znaleźć gościa od którego kupiłeś motorower i spisać z nim jeszcze raz umowę. Jak będziesz miał umowę to możesz sprzedać bez rejestrowania.

Router WS 50 2013
    #120221 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe venzer
    venzer
    Użytkownik

Właśnie przeszukałem wszystkie moje dokumenty i ZNALAZŁEM umowę! (kupiłem go w 2003r a nie w 2005r ale to raczej szczegół.

Ale teraz moja pytanie brzmi zy ta umowa jest nadal ważna? (minęło 10 lat).
    Czy mogę sprzedać motorower bez przerejestrowania go na moje nazwisko?
    (dodam że ma białe tablice)

#120223 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

2x tak

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #120224 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Umowa rzecz święta, spisujesz teraz umowę z kupcem na swoje nazwisko, ale musisz mu przekazać tą umowę z 2003 r. Żeby on mógł zarejestrować musi w wydziale komunikacji przedłożyć ciągłość umów od osoby wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: Sprzedaż nie przerejestrowanego motoroweu
Informacje o Tobie: