Sprzedaż kupno motoroweru jesienią 2013r.

W gwoli ścisłości pragnę się przywitać :) Witajcie!!!Mój pierwszy temat.

Zastanawiam się nad zakupem motoroweru 4T. Zakup planuję jesienią tego roku. Motorek ma być używany, chcę się nauczyć jeździć w przyszłym sezonie góra dwa i wymienić na większy po zrobieniu kat A.
Interesują mnie motorki z przebiegiem góra 2tyś KM, rocznikowo od 2010.

Postanowiłem napisać ten temat, może ktoś z Was planuje sprzedaż po tym sezonie. Jeśli tak jest wrzućcie to :)
Po za tym, Waszym zdaniem, zakup motorka po sezonie to dobry czas?Ceny są niższe i można na spokojnie się zastanawiać i przebierać w ofertach :)

Myślę że na kupno motorka każdy czas jest dobry,zwłaszcza teraz gdy ceny paliw są tak wysokie.Lecz zakup po sezonie będzie się wiązał z jego odpowiednim przechowaniem do następnego sezonu i odpowiednim zabezpieczeniem.Zimą trzeba doładowywać akumulator itp.i patrzeć jak sprzęt sie marnuje.Tej wiosny też byłem na kupnie motoroweru i bacznie śledziłem ceny.Nie było sensacji.Sprzęt względnie młody i dobrze utrzymany musiał swoje kosztować tym bardziej że wiele było po przeglądach, wymianach i opłatach,co ciebie niewątpliwie będzie czekało.Czas na zakupy jest chyba jednak odpowiedni bo sprzedać coś teraz w dobrej cenie jest trudno wiec kupujący mogą wybrzydzać.Jednak jednoślady przeżywają renesans i ceny moga być adekwatne.Zimową porą można jednak jeszcze pomyśleć czy nie zacząć od prawka a na wiosnę coś mocniejszego.Ceny np.125-ek są niewiele wyższe od 50-ek a to już inna klasa i moc.Pozdrawiam

Rynek wtórny będzie jesienią zawalony używanymi motorowerami. Wszak sezon się skończy, każdy będzie starał się jeszcze sprzedać swoje wozidełko za w miarę dobre pieniądze, bo za kilka miesięcy, ich maszyny będą już o rok starsze - a tym samym po kilkudziesięciu dniach drastycznie spadnie ich cena.
Trudno będzie w takim okresie wybrać coś naprawdę ciekawego. Wiadomo jak młodzi ludzie traktują swoje maszyny - wystarczy pooglądać filmiki na YT :-)
Wielu dealerów będzie obniżało ceny swoich motorowerów - wyprzedaże sezonowe. Warto zastanowić się nad takim zakupem. Ja swój motorower Kymco kupiłem o 600zł taniej od ceny katalogowej.
Gdybym miał wybierać, czy wydać za używany kilku roczny sprzęt (nie wiedząc jak był eksploatowany) np. 2tys. czy kupić nowy w salonie za 3tys. zł - ani chwili bym się nie zastanawiał - wybrał bym nowy, nawet jak bym musiał wziąć mały kredyt. Co nowe, to nowe. Masz święty spokój, w razie awarii masz nieodpłatną naprawę.