Sprzedaż i niepałnoletność

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Sprzedaż i niepałnoletność

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 8 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #206913

  Anonimowy
  • Postów: 0

  nie znalazłem tego tematu co kiedyś był więc zakładam nowy.
  Czy mogę sprzedać to padło jak nie mam 18 lat i jak mogę to jak tego dokonać

  #206914

  Anonimowy
  • Postów: 0

  jeszcze nie wystawił, nie ma kupca, a już się martwi.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

  Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
  #206915

  Anonimowy
  • Postów: 0
  #206916

  Anonimowy
  • Postów: 0

  Już Ci mówię. Jak sprzedawałem swoje rieju było ono zarejestrowane na mojego ojca jako że ja byłem współwłaścicielem a nie byłem pełnoletni nie mogliśmy go sprzedać. Trzeba było złożyć wniosek do sądu osób niepełnoletnich o sprzedanie własności. Sąd wtedy wydaje pozwolenie ,kiedy już pozwolenie posiadasz możesz normalnie sprzedać motocykl/motorower.

  #206917

  Anonimowy
  • Postów: 0

  ale to jest jedynie na mnie,
  ale jak trzeba to opisz to dokładniej co i jak

   
  Czytaj
  REKLAMA

  -10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

  Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
  #206918

  Anonimowy
  • Postów: 0

  Idziesz z tatą bądź mamą do sądu. Piszecie pismo o to aby twoi rodzice mogli gospodarować twoimi dobrami materialnymi (w Polsce do jest nienormalne wszystko bo wiadomo że jak nie zarabiasz to pieniądze dostałeś od rodziców ale takie jest prawo) Zakładacie sprawe w sądzie i czekacie macie rozprawe sędzia daje potwierdzenie że rodzice Twoi mogą gospodarować Twoimi dobrami materialnymi czyli w tym wypadku motorowerem i cała filozofia. Około 100 zł zapłaciłem na sąd

  #206919

  Anonimowy
  • Postów: 0

  wczoraj po południu założyłem temat na forum prawniczym i dostałem taką odpowiedź:

  „”nie, do żadnego sądu – do sądu to trzeba by było iść gdybyś chciał sprzedać mieszkanie a nie motorower. Umowa zawarta z małoletnim – jeżeli taką podpisze: czy kupuje czy sprzedaje – jest tak samo ważna jak z osobą pełnoletnią – są jednak warunki: małoletni musi być posiadaczem tej rzeczy czyli została ona zakupiona do jego wyłącznego użytku i przeznaczona do korzystania dla niego i musi mieć skońcczone 13 lat. Dla przykładu: jeżeli ktoś nie ma 13 lat a kupi np telewizor ( pod warunkiem, że ktoś mu sprzeda ) – rodzic ma prawo żądać od sklepu zwrotu pienedzy i oddania tv – właśnie dlatego iż niespełna 13-to latek nie ma żadnej zdolności prawnej – i w yśl prawa – taka umowa jest nieważna, sprzedający czy kupujący dokonuje zawarcia umowy z małolatem – na własne ryzyko, natomiast jeżeli małolat ma skończone 13 lat i kupi krokodyla w zoo – rodzic nic zrobić nie będzie mógł nie podważy umowy dlatego, że umowa posiada moc i jest ważna. Ty musisz tylko udokumentować przy sprzedaży iż motorower należy do Ciebie i posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem – może to być też np. paszport , który może służyć zamiennie za dowód osobisty jeżeli takiego nie masz. Jeżeli słyszałeś, że ktoś miał kłopoty z rejestracją – to być może sprzedajacy posłużył się legitymacją szkolną zamiast dowodem i stąd ten kłopot – musi być dokument z pełnymi danymi ( dowód osobisty lub paszport ) „”

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie