Sprzedasz Skutera

Siemanko , nie wiem gdzie to wstawic bo jestem nowy :D ale mam pytano chce sprzedac moj skuter , ale jestem niepełnoletni i mam pytanie czy musze z tym isc do sądu czy normalnie może rodzic podpisać umowe i dziekuje ? ;>

sprzeda[u]Ż[/u] ! ! !

Zapytaj w WK jak to ze sprzedażą przez nieletniego, być może będzie potrzebna decyzja sądu. A wystaw na allegro, gumtree, tablicę itp.

sorka za literówke ;d na szybko pisane bo odp. musze znać szybko d;

jeżeli skuter jest zarejestrowany na Ciebie na 99,9% potrzebna będzie zgoda sądu rodzinnego (idiotyzm!) ale tak jak napisał madi - zadzwoń do WK i dla pewności się zapytaj

bilan69 napisał:

Siemanko , nie wiem gdzie to wstawic bo jestem nowy :D ale mam pytano chce sprzedac moj skuter , ale jestem niepełnoletni i mam pytanie czy musze z tym isc do sądu czy normalnie może rodzic podpisać umowe i dziekuje ? ;>

Jeżeli skuter zarejestrowany jest na ciebie, piszesz umowę i sprzedajesz. Tyle.

I tu się Pietro mylisz . Kupiłem niedawno skuter , gdzie w dowodzie wpisany był nieletni i mam spore problemy z jego rejestracją .

pelson napisał:

I tu się Pietro mylisz . Kupiłem niedawno skuter , gdzie w dowodzie wpisany był nieletni i mam spore problemy z jego rejestracją .

Jakiej natury są te problemy?

Pietro napisał:

pelson napisał:
I tu się Pietro mylisz . Kupiłem niedawno skuter , gdzie w dowodzie wpisany był nieletni i mam spore problemy z jego rejestracją .

Jakiej natury są te problemy?

Pietro, nieletni musi sądownie sprzedawać pojazd, nawet jeśli jest współwłaścicielem. Jeżeli kolega spisał zwykłą umowę K-S to ani ten synek skutera nie wyrejestruje w wk co za tym idzie Pelson Nie zarejestruje.

Nick3y napisał:

Pietro napisał:

pelson napisał:
I tu się Pietro mylisz . Kupiłem niedawno skuter , gdzie w dowodzie wpisany był nieletni i mam spore problemy z jego rejestracją .

Jakiej natury są te problemy?

Pietro, nieletni musi sądownie sprzedawać pojazd, nawet jeśli jest współwłaścicielem. Jeżeli kolega spisał zwykłą umowę K-S to ani ten synek skutera nie wyrejestruje w wk co za tym idzie Pelson Nie zarejestruje.

Może właśnie dlatego, że jest współwłaścicielem, bo jeżeli jest jedynym właścicielem i zarejestrował skuter na siebie to tak samo może go sprzedać.