Sprzedam Kymco ZX 50

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1088487722 nie ukrywam że trzeba nad nim popracować.

pisałeś, że kompresji nie trzyma :D Naprawiasz?

Nie naprawiam,sprzedaje

Kompresję ma koło 7,więc chyba nie jest źle :-)

Nie jest najlepsza.
Przy kompresji 7bar wlasnie moga sie zaczynac problemy z odpalaniem etc .

Mam pytanie,jaki jest czas na przerejestrowanie używanego skutera po zakupie? Czy trzeba go przerejestrować w jakimś konkretnym terminie? Jeśli nie to co potem?

HugoBoss napisał:

Mam pytanie,jaki jest czas na przerejestrowanie używanego skutera po zakupie? Czy trzeba go przerejestrować w jakimś konkretnym terminie? Jeśli nie to co potem?

Rejestracji należy dokonać do 30 dni po zakupie skutera. Co się stanie po upływie tego terminu ? Nie wiem :)

Czy ktoś wie co potem?

Znalazłem jeszcze coś takiego:

(...)
ml.aspirant Paweł Petrykowski, Dolnośląska Komenda Policji

Według ustawy „Prawo o ruchu drogowym” nowy właściciel ma obowiązek w ciągu 30 dni zgłosić do odpowiedniego urzędu fakt nabycia pojazdu. Ten sam nakaz dotyczy także osoby zbywającej pojazd. Art. 132 ww ustawy szczegółowo opisuje, w jakich przypadkach policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny. Dlatego funkcjonariusz podczas kontroli drogowej, który stwierdzi, że nie dokonano takiego zgłoszenia na pewno przypomni nam o tym obowiązku, ale osoba popełniająca to wykroczenie powinna się liczyć z możliwością otrzymania mandatu karnego nawet do 500 zł.

(...)

A jak ze sprzedażą takiego niezarejestrowanego skutera?

Sprzedam Kymco ZX na czesci lub jak ktos ma pojecie to do zrobienia. Skuter jest niezarejestrowany i nie ma oplaconego oc.

HugoBoss napisał:

Czy ktoś wie co potem?

Ja jeździłem nie przerejestrowanym czinkłeczento ponad rok. Miałem w tym czasie dwie kontrole drogowe i trzy stłuczki nie ze swojej winy i nikt mi nic nie zrobił. Postąpiłem tak: kupiłem pojazd, opłaciłem w skarbówce, wykupiłem OC na siebie i jeździłem z umową podstemplowaną. Teraz te przepisy miały się zmienić i zaostrzyć ale czy tak się stało - nie wiem.
Czinkłeczento sprzedawałem nie przerejestrowane to bez problemu spisałem umowę tylko oddałem starą umowę kupna-sprzedaży ostemplowaną w skarbówce.
Innym razem złomowałem nie przerejestrowany samochód. Musiałem zezłomować, oddać blachy w wydziale komunikacji w którym były wydane i potem do ubezpieczyciela o wycofanie polisy, która była na moje nazwisko.

Sprzedam Kymco ZX, na czesci lub jak ktos ma pojecie to do zrobienia,prawdopodobnie elektryka,silnik sprawny,rozrusznik też. Skuter jest niezarejestrowany i nie ma oplaconego oc.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1263431061

Kurde, jakbym się znał na mechanice to bym kupił jako skuter do offroadowego wyżywania się:D Nawet bym nie rejestrował:)

Ja bym się pobawił w mechanika i go zrobił, ale nie mam kasy na niego :D

A mi się po prostu nie chcę bawić w mechanika bo to nic skomplikowanego,chociaż z elektryką musiałbym do kogoś dać,więc postanowiłem sprzedać,dozbierać kasy i kupić mojej w przyszłym sezonie coś nowszego :D Ale też ZX-a :D

Hugo, ale dokładnie jakie są objawy? Co się dzieje? Jeśli dałbym radę sobie z tym poradzić niewiele wkładając to za 500 pln biorę od ręki;)
I dlaczego bez papierzysk?

Za 500zł to mam kupca,ale myślałem że wyciągnę więcej i wystawiłem na allegro.Ogólnie to trzeba zrobić elektrykę żeby startował z przycisku i żeby było ładowanie akumulatora bo chyba nie ma. Jeszcze przy bendixie taka tulejka do wymiany bo jest ukruszona.Myślę że jak ktoś wsadzi z 500zł i trochę się pobawi to jeszcze pojeździ.Nie wiem czy można go zarejestrować,tzn przerejestrować.Papiery mam te co kupiłem od tego gościa,tylko ja go nie przerejestrowałem.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1263431061