Sprawdzanie dozownika oleju 2t

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #134631 Reply
    Michał
    Użytkownik
    • 40
    • 280Postów:

Witam, przeczytałem artykuł o sprawdzaniu czy dozownik oleju działa poprawnie wyszło mi: 1:52, tyle że pomiar nie był baardzo precyzyjny. Jak myślicie, skoro skuter ma już ponad 4500 przebiegu to opłaca to się idealnie sprawdzać? Dodam jeszcze, że mechanik mi ostatnio gaźnik regulował i nie wiem czy dobrze ilość oleju ustawił. Może się mylę, może poprostu tej ilości oleju się nie ustawia. Po regulacji gaźnika zrobiłem już ok 300 km i skuter jeździ normalnie. Poradzicie coś? 🙂

#134632 Reply
    lisu7
    Użytkownik
    • 55
    • 835Postów:

a jaki to artykuł?

#134634 Reply
    Michał
    Użytkownik
    • 40
    • 280Postów:
    #134650 Reply
    Michał
    Użytkownik
    • 40
    • 280Postów:

poradzi ktos cos?

#134690 Reply
    Sparrow93
    Użytkownik
    • 7
    • 298Postów:

Wydaję mi się, że ilość oleju reguluje się na pompie; a nie na gaźniku 😉
    A co do ilości, to zależy czy skuter jest po tuningu i jest katowany (wtedy powinno być ok 1:35-1:40); natomiast przy normalnej jeździe 1:52 to powinno być ok (może troszkę za mało oleju).

#134698 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

jak automatyczne dozowanie oleju to jest niergorowalne. reguluje go pompka sprzezona z walem silnika. im wieksze obroty tym wieksza dawka oleju

#134701 Reply
    Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

W niektórych skuterach można regulować dawkę oleju podawaną przez dozownik.Można to uczynić w skuterze Gilera Runner przykładowo.

#134716 Reply
    Michał
    Użytkownik
    • 40
    • 280Postów:

Bo ja słyszałem, że gdzieś na gaźniku jest śruba od dawki oleju, czy to prawda?

#134717 Reply
    huba_buba
    Użytkownik
    • 5
    • 26Postów:

Tylko na pompie sprzężonej z wałem reguluje się dawkę oleju. Ostatnio przerabiałem temat ponieważ odkręciło się mocowanie tego dozownika i rozsprzęglił się z wałem i zatarłem 2 cylinry ponieważ nie przyszło mi do głowy że to wina mocowania tego badziewia. Teraz mieszam tylko z benzyną 100ml oleju na 5l benzyny.

#134719 Reply
    Michał
    Użytkownik
    • 40
    • 280Postów:

Okej dzięki za odpowiedzi 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Sprawdzanie dozownika oleju 2t
Twoje informacje:

Back to top button