SPÓŹNIONE PRZEREJESTROWANIE SKUTERA

Witam wszystkich. Na wstepie chcialbym powiedziec że nazywam sie Kamil i w tamtym roku a dokladnie 15.09.2017r kupilem swoj pierwszy jednoslad jakim jest Skuter Romet Router traffico 2 za kwote 1200 złotych od niedalekiego sąsiada .Sąsiad mi mowil ze mam 30 dni na przerejestrowanie ,ale tak wyszło ze mam 17 lat i nie wiedzialem czy go moge sam isc i przerejestrowac bo problem tkwil w tym ze moja mama ciągle wyjezdza za granice i jej wiecej nie ma jak jest ,pozniej ja tez zaczalem wyjezdzac i mnie rowniez nie bylo i tak Skuter stoi do dzisiaj w szopie .Przeglad sie skonczyl ubezpieczenie rowniez .Za 3 tygodnie koncze 18 lat i wiem ze juz bede mogl bez problemow go przerejestrowac na siebie ,ale mam pytanie czy jakas kare dostane za zwlekanie z tym przerejestrowaniem ? Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje :wink:

nie bedzie kary za brak przerejestrowania. ale kwestie ubezpieczenia rusz jak najszybciej

za późniejsze przerejestrowanie nie będziesz miał nieprzyjemności, nawet nie zwrócą na to uwagi, ale ubezpieczyciel może się burzyć, możesz też dostać za to jakąś karę (chyba 700zł za brak ubezpieczenia powyżej 14 dni).

2 tygodnie temu pojechalem do sklepu na zakupy i policja zatrzymala mnie do kontroli , akurat tak sie skladalo ze 3 dni wczesniej skonczyl mi sie przeglad to zabrali mi dowod . Policjant dal mi papierek z ktorym mam isc na przeglad i pozniej powiedzial ze ide z tym do starostwa i mi oddadza dowod . A co z ubezpieczeniem ? ubezpieczenie skonczylo sie 30.05.2018r czyli nie caly miesiac temu .Najpierw mam isc i go ubezpieczyc ? czy najpierw go przerejestrowac i pozniej isc go ubezpieczyc ? Z gory dziekuje.

no to sytuacja jest trochę inna niż opisałes w pierwszym poście.
najpierw go musisz przerejestrować a potem ubezpieczyć. ale jak ma polskie blachy to możesz ubezpieczyc na stare tablice a po przerejestrowaniu zgłosić zmiane do ubezpieczyciela.
ja drugi rok jeżdze nieprzerejestrowanym samochodem (bo mi sie nie chce) ale ubezpieczenia płace już na siebie

Blach nie bede zmienial bo sa dobre . Tak jak wspominalem skuter od sąsiada z wioski .