"Sportowy wydech" do Gilera Runner 72-90ccm, co da i jaki ewentualnie wybrać?

Witam, czy te pseudo sportowe wydechy z allegro(chodzi mi o chinole) dadzą coś w mojej gilerce 2t? Myślałem nad kupnem yasuni R albo coś w tym stylu ale sam wydech kosztowałby mnie około 600-700zł a planuje kupić jeszcze kilka części. Więc jak ktoś ma jakiś markowy skuter 2t po wymianie wydechu na "sportowy" to niech podzieli się ze mną informacją co to wgl dało. I jaki ewentualnie wybrać z tych z allegro. Proszę o szybką odpowiedź.

w zasadzie chińczyk chińczykowi nie równy. Pomoże tyle ile pomaga samo zdjęcie restrykcji z wydechu. Natomiast czy zadziała odpowiednio rezonansowo (optymalnie dla silnika) to już niewiadoma.
Pamiętaj że niema czegoś takiego jak "dobry sportowy wydech". Są wydechy do konkretnych zastosowań/konfiguracji silnika i sposobu eksploatacji.
Wydech w 2T nie ma zmiennej geometrii wiec nie ma szans działać w pełnym zakresie obrotowym silnika. Są taki sensowne przy seryjnych 50cc i obrotach do 9000, są takie do 70cc i 12000 obr i takie do big bore 90cc i wyścigów.
Za dobry to tak samo niedobrze (bez sensu) jak za kiepski. Wiec do kosmetyki serii są inne produkty a do wyciągania ostatnich potów z silnika inne.
Wydechy w zasadzie są produkowane pod konkretne zestawy cylindrowe. A przy takiej masie produktów nie wiadomo kopią czego jest konkretny chinol.
Do tego wpadasz w lekki korkociąg- przy odetkanym wydechu można (i warto) silnik kręcić wyżej- a to z kolei oznacza dłubanie w gaźniku, rolkach i spręzynie centralnej. Nikt nie przewidzi jak zareaguje konkretny silnik na inny wydech i jak głębokich zmian będzie wymagał silnik/osprzęt żeby go na wydechu wyregulować.

Mi nie o to chodzi czy wiadomo czy nie. Tylko o to czy taki tłumik z allegro za 150zł do 2T coś da bo założę sie że ktoś już taki ma i chcę aby sie podzielił ze mną informacją o tym czy skuter będzie latał szybciej. A tak wgl kto pisał że nic nie ma tuningowanego. W tej chwili jest cylinder 72ccm, wario polini, nowy gaźnik 17,5mm itp... Chcę wstawić cylka 90ccm ale to po wymianie wydechu i sprzęgła. Więc jeszcze raz sie zapytam. Da coś taki tłumik czy nie? I jeszcze jedno, teraz idzie zima i dlatego przeprowadzam konkretniejszy tuning swojej gilerki. W tej chwili la +100 na prostej a przyśpieszenie jest nieziemskie.

nic ci nie da bo ma przegrody w komorze rezonansu,możesz rozciąć i je wywalić ale czy poprawi on osiągi i czy jest dobrze komora rozprężna obliczona??????

wiesz, po pierwsze o tjuniku nie byłes łaskaw napisać wiec skąd miałem to wiedzieć?
Po drugie Chiński nr 1 niekoniecznie sie równa Chiński nr2 nawet jeżeli podobnie wyglądają i są oba czerwone- wiec pisanie TAKI tłumik to rozmowa o abstrakcie. Jakbyś sie spytał o konkretny TEN (jakiś wskazany, konkretny) a nie firmy "chiński" to może odpowiedź by była konkretniejsza.
Chinol robi wszystko -od wyrobu własnego, spawanego przypadkiem po dość dokładne podróbki wydechów wyczynowych mających prawie dokładnie takie same parametry jak oryginał.

Seryjny tłumik mam bez dyfuzora, taki jak ten http://allegro.pl/tlumik-skuter-2t-honda-dio-50-i4716948108.html a na oku mam ten: http://allegro.pl/tlumik-do-skuterow-2t-kolanko-keeway-fact-matrix-i4773149495.html

Tu masz 3 strony wydechów coś wybierz lu celuj w używkę chiński ala sport ci może jeszcze pogorszyć osiągi
http://shop.mieloch.pl/lista,cSKUTERY,sWYDECHY,mGILERA,l01_RUNNER_50-99.bhtml

Ale czy na pewno chiński wydech z dyfuzorem może mieć gorsze osiągi od seryjnego bez dyfuzora?

tak, bo jest też kwestia dopasowania i konstrukcji

Mi sie zdaje, że coś na pewno pomoże, przecież seria jest bez dyfuzora i niespalona do końca mieszanka nie ma jak sie wracać do cylindra.

Komora rezonansu nie zawsze musi wyglądać jak bycze jajo[dyfuzor] inaczej nie było by możliwe zrobienie wydechu sport silent.A jeżeli to bycze jajo[dyfuzor] jest źle obliczony mieszanka się wcale się nie będzie cofać lub za późno,za wcześnie, wtedy mulenie i badziewne osiągi,dlatego właśnie wydechy sportowe są od 300zł w górę bo ktoś za obliczanie,architekta i testy i dokładność wykonania musi zapłacić niestety kupujący

paci teraz to rozumiem o ci chodzi, że chinole to rosyjska ruletka może dać więcej ale i mniej.

Tu masz tak dokładniej objaśnione o co kaman
http://www.paramotor.com.pl/dwusuw-solo210-i-wydechy/

Dziękuje wszystkim. Chyba będę zmuszony kupić oryginalny sportowy a nie chinola bo nie chcę trafić na złego.