sportowy lub przelotowy wydech skuter 4t 139 qma

Witam mam skuter Zipp GP 500 139qma 4t planuję wstawić do niego cylinder 72 ccm ale narazie chciałbym przygotować skuter na tą zmianę słyszałem że przy zmianie cylindra na większy potrzebne jest szybsze odprowadzania spalin dlatego chcę wymienić mój poblokowany wydech na jakiś sportowy lub przelotowy, tylko nie chciałbym żeby mój skuter wydawał jakieś bardzo głośne i nieprzyjemne dla ucha dźwięki bo według mnie takie coś nie pasuje do małego skuterka, chciałbym taki przyjemny basowy dźwięk. Skuter służy mi głównie do jeżdzenia po lasach i polnych drogach, często mam taką sytuację że skuter nie ma mocy jechać po piachu, zamierzam też wyregulować napęd by był bardziej zrywny. Czym różni się sportowy wydech od przelotowego i który będzie lepszy do moich preferencji mam budżet 300 zł.

w 4T to zostaw ten wydech w spokoju. Najwyżej sie ściąga blokady, wycina te ślepe kiszki…itd. Nic ci tu nie da “sportowy wydech” w takim 4T 50cm.
To jest zasada dotycząca 2T i takich na serio mocniejszych cylindrów

czyli do takiego 4t 72 ccm nie ma co pakować?

a i jeszcze pytanie bo muszę wymienić głowicę i słyszałem że jak się wymienia głowicę to trzeba odrazu tłok i cylinder wymieniać bo nie będzie dobrze działać to prawda? a chciałbym jeszcze pojeździć na 50 ccm

ciężko jest powycinać te bebechy?

a ciężko jest zabrac mysli i napisac wszystko w jednym poście?

jednemu cięzko, drugiemu łatwo. zalezy jakie masz narzędzia i jak je ogarniasz.
Masz sobie zmienić KOMPLETNY ZESTAW: cylinder z głowicą i tłokiem.

Generalnie pytasz o rzeczy opisane tu i na innych forach wielokrotnie. Skuteczniejsze bedzie użycie dowolnej wyszukiwarki.