Speedfight lub Zico Simpli. Który wybrać?

Tak jak w tytule... Który wybrać ?
Peugot Speedfight 2000r lub Zipp Zico Simpli 2T
Który by mniej palił ?

Wypowie sie ktoś ?

jak chcesz małe spalanie to 4t a nie 2t. A co do tych dwóch skłaniał bym się ku peugeotowi

W sobotę jade obejrzeć te 2 skuterki. Wybór pada tylko między tymi dwoma. Wszystko postanowiłem. Chciałem później troszkę tuningu minimalnego tj. zadupek, podkładka pod rejestrację, audio+ dodatkowy akumulator, ledy. Myślę, że do tego będzie dobry Zipp. Części są tanie, tak myślę, a do 2000r trudniej zdobyć części w razie jakiegoś uszkodzenia.

No może nie tak trudno, ale z pewnością droższe części będą do speedfight"a
A jak chcesz bardziej tuningować to Zipp będzie lepszą (mniej skomplikowaną bazą do takich operacji)
a jak chcesz pośmigać bierz peugeot"a, a jeśli w grę wchodzi oszczędność, to Zipp.
Takie jest moje zdanie ;)

Kurde specjalnie się zalogowałem żeby ci odpowiedzieć :D
Bierz speeda, nie zastanawiaj się!!! Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)
A co do spalania to speed nawet mniej może spalać, pewnemu kumplowi chińskie 2t spalało więcej niż Runner :) Części spokojnie dostaniesz, pełno jest na allegro itd. Używane i nowe :)

Kempesik napisał:

Kurde specjalnie się zalogowałem żeby ci odpowiedzieć :D
Bierz speeda, nie zastanawiaj się!!! Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)
A co do spalania to speed nawet mniej może spalać, pewnemu kumplowi chińskie 2t spalało więcej niż Runner :) Części spokojnie dostaniesz, pełno jest na allegro itd. Używane i nowe :)

ja używam opcji żeby być zawsze zalogowanym :P

"Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)"
chinolki dobre są ,części tanie , więc tuning się opłaca + mało palą 4T. dwusuwy około 3.5 a nie które to 6 nawet i tu się zgodzę. zależy od regulacji. kolega ma malaguti f12 i to jest złom w porównaniu z moim skuterem, nie da można jednoznacznie stwierdzić że markowce są lepsze. owszem , nowe , ale nie zabytkowe(10 letnie) xD

Ten zipp wydaje mi się dość wygodny, ale szukam takiego 2 suwa, który będzie mało palił. Ja nie katuję moto. Szacunek do maszyny, w dodatku, że pierwsza. Główny cel: dojazd do szkoły. Bak ma starczyć min. 150-160km. A w Zippie jak czytałem to niektóre potrafią ok 5 l spalić.
Także nie wiem. Ale Peugot wydaje mi się troche za mały. Zobaczymy w piątek, jak pojadę do Ziomka od Speedfight'a, a w sobotę do Zica.
Dzięki za uświadomienie pewnego wyboru.
LWG.
P.S do stuntu SPeed byłby lepszy ? :D

Lukario napisał:

Kempesik napisał:
Kurde specjalnie się zalogowałem żeby ci odpowiedzieć :D
Bierz speeda, nie zastanawiaj się!!! Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)
A co do spalania to speed nawet mniej może spalać, pewnemu kumplowi chińskie 2t spalało więcej niż Runner :) Części spokojnie dostaniesz, pełno jest na allegro itd. Używane i nowe :)

ja używam opcji żeby być zawsze zalogowanym :P
\"Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)\"
chinolki dobre są ,części tanie , więc tuning się opłaca + mało palą 4T. dwusuwy około 3.5 a nie które to 6 nawet i tu się zgodzę. zależy od regulacji. kolega ma malaguti f12 i to jest złom w porównaniu z moim skuterem, nie da można jednoznacznie stwierdzić że markowce są lepsze. owszem , nowe , ale nie zabytkowe(10 letnie) xD

Niby masz racje, ale w chinolkach denerwują mnie te drobne usterki, typu światła nie działają bo kabel odpadł w przełączniku, tu coś się urwało itd. :D
Nie mówię że złe chinolki ale jakbym miał teraz wybierać to wybór padłby na markowca, już wiem co i jak ze skuterami więc naprawy to już pestka :D

Kail napisał:

Ten zipp wydaje mi się dość wygodny, ale szukam takiego 2 suwa, który będzie mało palił. Ja nie katuję moto. Szacunek do maszyny, w dodatku, że pierwsza. Główny cel: dojazd do szkoły. Bak ma starczyć min. 150-160km. A w Zippie jak czytałem to niektóre potrafią ok 5 l spalić.
Także nie wiem. Ale Peugot wydaje mi się troche za mały. Zobaczymy w piątek, jak pojadę do Ziomka od Speedfight'a, a w sobotę do Zica.
Dzięki za uświadomienie pewnego wyboru.
LWG.
P.S do stuntu SPeed byłby lepszy ? :D

Do stuntu to się raczej nie nadają obydwa :D
Jak chcesz stunt weź BWS, TKR itd. :)

Lukario napisał:

Kempesik napisał:
Kurde specjalnie się zalogowałem żeby ci odpowiedzieć :D
Bierz speeda, nie zastanawiaj się!!! Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)
A co do spalania to speed nawet mniej może spalać, pewnemu kumplowi chińskie 2t spalało więcej niż Runner :) Części spokojnie dostaniesz, pełno jest na allegro itd. Używane i nowe :)

ja używam opcji żeby być zawsze zalogowanym :P
\"Sam wybrałem chinolka i teraz żałuje że emocje wzięły górę i chciałem mieć na już :)\"
chinolki dobre są ,części tanie , więc tuning się opłaca + mało palą 4T. dwusuwy około 3.5 a nie które to 6 nawet i tu się zgodzę. zależy od regulacji. kolega ma malaguti f12 i to jest złom w porównaniu z moim skuterem, nie da można jednoznacznie stwierdzić że markowce są lepsze. owszem , nowe , ale nie zabytkowe(10 letnie) xD

Sam mam Aprilie z 2002 r. ma ponad 10 lat, jeździ, staje na koło jak nowy silnik, nic nie było modyfikowane, a pali tyle, że jak tankuje za 10 to spokojnie koło setki przejadę ;)
,więc to tylko świadczy o niezawodności markow"cow. ;) i u mnie na mieście biore na 3/4 manetki niejednego chinczyka, a i nawet samochody :D

Nie chcę zdyskredytować "chińczyków", bo mnie się nawet podobają ;)
Tylko że jakość i niezawodność stały po stronie Aprili.
A to że czasem markowe są słabsze (bardzo rzadko) od "chińczyków" to zależy od stosunku właściciela jednośladu do niego, jak się dba tak się ma! ;)
Pozdro!

Dzięki Panowie za opinie, wypowiedzi. W sobotę się okaże, który z wyżej wymienionych będzie w moim posiadaniu. Głównie wziąłbym Zico, ze względów gabarytowych (lubię dużo miejsca) A SpeedFight służyłby mi do latania z kumplami. Jednakże nie mam tyle gotówki żeby kupić 2 to muszę wybrać sam, który będzie bardziej opłacalny w utrzymaniu.
Nie chodzi o koszta Ubezpieczenia, Przeglądów...
Tylko Spalanie, jakieś wymiany części, Lekki tuning (czyt. Podkładka pod tablicę rejestr. na obudowie (ta od dzwonu i takie tam)... Maksymalnie ok 500zł mogę przeznaczyć na tuning byle nie wzrosło spalanie .
Stokrotne dzięki, LWG.

Mnie się wydaje że w twojej sytuacji lepszy będzie Zipp. Coś się ostatnio nie możesz zdecydować. Chciałeś przecież Ogara 900. Go też możesz łatwo przerobić i nie wygląda tragicznie :-)

matol1798 Wiem, to nie jest proste. Budżet się kroi, za coś trzeba żyć... Mam na stan wydać maksymalnie 1700 zł. Więc chyba postanowione, wygoda z jazdy oraz frajda nawet jakimś ,,Chinolem'' Jest warta tych 1700 zł. Biorę tego Zico, tylko boje się o spalanie. BO niektóre modele niby chlupną z 5l... :(
Ja oszczędnie, ostrożnie jeżdżę. Prędkość przelotowa wystarczy mi na poziomie 55-60 km/h, ewentualnie na jakieś proste do 70-75 max.
Wybór będzie dobry, jeśli o niego będę dbał. Jestem amatorem w jeździe skuterami, motorowerami. Nie obchodzi mnie nikt inny, że jeżdżę jakimś tanim gównem. Jebie mnie to. Mi to dostarcza przyjemność z jazdy, a jemu pysk opada z mojego szczęścia i że mam go w dupie. Sobota wielki dzień. Pogoda ma dopisać do 17*...
Czy to coś znaczy ? :D

Pewnie, że frajda jest najważniejsza! ;)
Mnie też nie obchodzi to, że jakiś złośliwiec nazywa mój skuter "kosiarką"
W sumie w piątek też już ładna pogoda ma być (w końcu!) Tylko wyreguluje gaznik i w sobotę w trasę!
Pozdrawiam, i również szerokiej drogi życzę panowie! :)

Widzę, kolega ma podobne mniemania do mnie ! :)
Po rozmowie z tatą, doszedłem do wniosku, że chcę na 100000% już Zipa Zico Simpli. Zajebisty prowokacyjny wygląd, moc, v max mnie nie obchodzi, duży, fajny w prowadzeniu pewnie, 2 tarcze (przód tył) amorek na gaz, liczniki elektroniczne... Miód malina ;)

Piszcie co chcecie, ja i ta kupię Zico :)
Teraz pozostaje mi czekać do Niedzieli i potem będzie na drogach słynne Lewa w Górę !

W takim razie powodzenia i życzę Ci byś zrobił na owym Zippie wiele kilometrów i miał z tego wielką frajdę. Szerokiej drogi :-)

Dzięki matol1798. Jutro wielki dzień... Bynajmniej dla mnie.
W poniedziałek bierzmowanie, pierwszy dzień w szkole skuterem....
Zajebiście. Pozdrawiam wszystkich. Dzięki za pomoc i opinie o dwóch "specyfikach" . O tuningu nie zapomnę :)