Speedfight 2 - spadek mocy

Witam, ostatnio z moim speedem jest coś nie tak. Jakiś czas temu wymieniłem filtr powietrza na nowiutki, zdjąłem blokadęz filtra i śmigał 50 km/h. Niedawno coś się stało i nie mógł osiągnąć więcej niż 45. Ale to 45 to jużw porywach. A wczoraj gdy chciałem jechać, to przejechałem może z kilometr i spadła mu moc, silnik działał ale przekręcona manetka wgl nie dawała gazu, dopiero po chwili mogłem dalej jechać. Jak myślicie co to może być? Skuter z 2008 r, przejchane 12 000, drugi właściciel. Pozdrawiam

Na jaki filtr wymieniłeś? Pewnie stożkowy zamontowałeś.

Taki sam jak oryginalny, tylko stary właściciel coś go wygiął i powietrze z boku wciągał. Filtr jest taki sam.

Jeśli to 50ccm to włóż spowrotem tą ,,blokadę.

Czemu? Co to zmieni? Gdy kupiłem nowy filtr to już był bez tego zwężenia w środku, więc mam włożyć to ze starego? Ale czemu? Jeszcze moje pytanie co ile uzupełniacie olej?

Tą "blokadę" się ściąga przy większej pojemności aby silnik dostawał więcej powietrza.

No dobra, zrobię jak mówicie zobaczymy co to da :). Rozumiem że skuter powinien wtedy 45 jechać tak?

Jakie macie zużycie oleju mniej więcej? Czy w filrze powietrza może być trochę benzyny?

Jeśli bez blokad to więcej niż 45. Oleju coś koło 100ml. Nie powinno być benzyny w filtrze.

100 ml na 100 km? Hmm, więc jeżeli beznyna jest w filtrze to wyregulować gaźnik? Mam stary filtr i tą zwężkę ale nie mogę jej odczepić i zamocować w nowym.

Na 1000 km:)

A gdyby więcej brał oleju załóżmy? To remont silnika czy jak? Czym sprawdzasz ilość oleju?

lepiej robić bezpośrednio mieszankę i dawać 5:1 będziesz miał pewność ze nić Ci się nie stanie i ze zawsze będzie olej :)

chyba 50:1