Speedfight 2 Filtr stozkowy.

Mysle nad zakupem filtra stozkowego Air Box Polini.Tylko mam dylemat,bo ludzie pisza ze filtry stozkowe to gowno itp czy faktycznie tak jest?
Posiadam cylek72cc
wydech sportowy
rolki polini 8,4g
Pasek napedowy polini.
Jedyny mankament to gaznik seria.Wiem trzeba dysze wymienic o 10 wieksza :slight_smile: jak cos mam zestaw dysz.Jest sens sie bawic w stozek? w deszczu tez czasami zdarza mi sie jezdzic np jadac do pracy.
Albo duzo lepszym rozwiazaniem jest kupno wkladki Polini do orginalnego filtra? zakladam jednak ze wtedy nie bedzie tego dzwieku jak w przypadku stozkowego filtra?

lepszym rozwiązaniem jest jakiś airbox. ale prawdziwy airbox a nie stożek z pokrywką.
np motoforce airbox albo doppler airbox. albo airbox od wersji 125cm - i przytomny montaż. bedziesz miał osiągi jak ze stożkiem (po wyregulowaniu) ale bedzie mniejszy hałas i mniejsze ryzyko zassania śmieci i wody.
ten hałas tzw “szmerów ssania” ze stożka to jest fajny pierwsze 20 minut. potem męczy ciebie, męczy innych. osobiście odradzam

Po co od razu airbox ? Można kupić wkład filtra double layer i pasuje w oryginalną puszkę a podobny przepływ powietrza, oczywiście jak się zwężkę wywali :slight_smile:

Dzieki wielkie i chyba tez tak zrobie :slight_smile:

Kupilem jednak Air boxa polini i nie zaluje :slight_smile: tylko jedno mnie zastanawia,mianowicie dziwi mnie to ze zadnych regulacji gaznika nie musialem robic. silnik chodzi bardzo dobrze,nie przerywa ani sie nie dusi,wrecz duzo lepiej teraz ten skuter chodzi jak na seryjnym filtrze:) co najlepsze dysza seryjna jest w gazniku jak i sam gaznik,Takze nie wiem jak to mozliwe,ale widocznie mam mega farta ze sie stozek tak idealnie w komponowal.Mam tylko nadzieje ze moge jezdzic teraz spokojnie.Co do samego filtra to moge smialo go polecic.

Sprawdź kolor świecy czy mieszanka nie jest zbyt uboga bo wtedy długo się nie nacieszysz.

Kolor kawa z mlekiem.Dzis zakupilem jeszcze ssanie automatyczne z mielocha.Ciezko odpalal za zimnym silniku.

Wymieniłem ssanie automatyczne :slight_smile: co sie okazało skuter ma muła :smiley: teraz wiem dlaczego nie musialem robic zadnych regulacji gaznika,oraz wymiany dyszy w gazniku na wieksza pod filtr stozkowy:)

no to teraz zabawa z dyszami

Dokladnie troche zabawy mnie z tym czeka,tym bardziej,ze na aktualnej dyszy nie ma wybitego rozmiaru.zaczne regulacje od dyszy 70 konczac maxymalnie na dyszy 90.Mozliwe tez ze sama regulacja iglicy udalo by sie to wyregulowac,jednak wole miec ja ustawiona na srodkowym ząbku.