! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Spalanie nrg

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam Niedawno założyłem sobie tłumik tecnigas next r, zmieniłem rolki na te które były w zestawie i efekt jest niezły (fajne przyśpieszenie i v-max 85 licznikowe). Niestety jak się potem okazało skuter pali mi 5l/100 przy jeździe 60km/h. Czy to prawidłowe spalanie? Drugi problem jest taki że skuter od 0 do 2km/h powoli się rozpędza, dopiero jak wejdzie na obroty to przyśpiesza. Jednak najbardziej denerwuje mnie to że kiedy próbują zakręcić kołem (nawet na piachu) lub gdy jadę przez pewien czas te 80 to jak zgaszę skuter i ponownie zapalę to ma muła od 0 do 15km/h i nie ma się i dopiero gdy postoi kilka godz. to jest znowu ok. Jeśli chodzi o spalanie to dodam jeszcze że skuter to piaggio nrg mc3(2004) i gdy miał założone blokady (v max 50) to pali mi ponad 3. 1. Czy po założeniu wariatora hebo ng spalanie się zmniejszy i o ile? 2. Dlaczego mam muła od 0 do 15 (czy pomoże zmiana sprężyny centralnej na twardszą) ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Anonimowy

Prawdopodobnie masz źle wyregulowany gaźnik. Dostaje za dużo benzyny.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież

Anonimowy

gaźnik sądzę że mam dobrze wyregulowany obroty mam ustawione na takie że prawie gaśnie a powietrze wkręciłem na maxa i potem co pół obrotu wykręcałem i sprawdzałem jaki efekt dodam jeszcze że mam iglicę ustawiona na najniższy dopływ. Czy możliwe że mam jakąś dużą dyszę główną?

Anonimowy

To nie jest wyregulowany gaźnik weź sprawdź jaki masz kolor świecy i nam napisz!!

Anonimowy

hmm… według mnie to ten muł jest za to bo masz złą sprężynę centralną (za miękką) i sprężynki na sprzęgle zmień też na inna powinno się naprawić =p

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Anonimowy

sprężyna centralna. Kiedy wymieniłem wario na Hebo NG a sprężynę zostawiłem seryjną też miał muła od 0-20 km/h po wymianie sprężyny na tą z zestawu muł zniknął :]

Anonimowy

przeczysc gaźnik , filtry itd. moze cos pomoże :-> 😉

Anonimowy

Gaźnik czyściłem pół miesięca temu razem z filtrem 😆 zdjęcie mojej świecy: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7577e557baa3a36a.html

Anonimowy

musiał był dać więcej paliwa lub zmniejszyć ilość powietrza. Kolor jest troszkę za jasny a jak jedziesz to chce schodzić z obrotów?? Np. jedziesz max i pościsz gaz to jedzie cały czas czy czujesz jak silnik hamuje??

Anonimowy

Jak jadę na max. i puszczę gaz to czuć jak hamuje i schodzi z obrotów ale to chyba dobrze.

siwy_fact napisał:

musiał byś dać więcej paliwa lub zmniejszyć ilość powietrza.

ale ja miałem przestawioną iglicę na środkowy i i regulowałem ilość powietrza i też pali 5l/100 i muł też nieraz był, teraz mam na najmniejszy dopływ i jak jeździłem to pali tyle samo 😥 dopiero teraz jak jeździ po około 45-50 to już widać jakiś efekt. Czy można sprawdzić jaki jest rozmiar dyszy głównej? Jeśli miałbym np.90 to takie spalanie byłoby normalne prawda? 🙄 A jeśli chodzi o tego muła od 0-15 to ja go nie mam zawsze tylko jak próbują kręcić kołem np. na piachu. I wtedy dopiero on występuje tak jakby się coś przegrzewało albo pasek ślizgał 😕 Jednak mam nadzieję że po zmianie sprężyny centralnej tego już nie będzie. 😆 Jeśli mam tłumik tecnigas next r i kupić sobie wariator hebo ng to jaką mam kupić tą sprężynę : +22% czy +30%?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie