Spalanie i zbyt głośny Honda SFX 1996r

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Kacper
    Użytkownik

Nabyłem Hondę SFX z 1996r. Mam 2 problemy. 1 Problem : Ostatnio odkręciłem tłumik od cylindra i trochę nim tak pojeździłem. Po 1,5km przykręciłem tłumik i skuter zaczął głośno chodzić ( wcześniej chodził cichutko ).
    2 Problem :
    Pali mi 5l/100km

POMOCY !!!

Nie wiem co mam zrobić żeby mało palił i chodził tak jak wcześnie.
    Nie mam żadnych funduszy !!!
    Ma wszystkie blokady i jedzie równiutko 40km/h.

Kacper
    Użytkownik

Nie wiem czy coś w silniku ale czytałem inne opinie to ten skuter z blokadami 60km/h jedzie a mój 40km/h

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

dami22081996
    Użytkownik

Witam przez to ze jezdziles bez wydechu mogłes uszkodizc pierscienie/uszczelki alb głowice a moze nie dokreciłes dobrze tłumika i dlatego tak glosno alb dziurę masz w tłumike i przez to moze tez tak duzo palic ;]

Danio96
    Użytkownik

Co do spalania to wyreguluj gaznik i przestaw iglice. Jak montowałes tłumik to pewnie nie zamontowałeś uszczelki

Kacper
    Użytkownik

Dodam że tłumika nie mogłem wyciągnąć więc tylko go odkręciłem i tak pojeździłem

Kacper
    Użytkownik

PONAWIAM !!

Kapuchon
    Użytkownik

Kacper napisał:

Dodam że tłumika nie mogłem wyciągnąć więc tylko go odkręciłem i tak pojeździłem

Głupota nie zna granic … chciałeś poszpanować to teraz się martw.

Edit: z racji że mam dobry dzień to Ci powiem abyś odkręcił jeszcze raz wydech i sprawdził czy masz tam uszczelkę i dobrze ją zamontuj.

Kacper
    Użytkownik

No odkręcałem i coś tam jest takie grube. Ale tłumika nie odkręcałem tylko nakrętki a tłumik trzymał się na śrubkach.

Kapuchon
    Użytkownik

Kacper napisał:

No odkręcałem i coś tam jest takie grube. Ale tłumika nie odkręcałem tylko nakrętki a tłumik trzymał się na śrubkach.

I po co to robiłeś ? Wystarczy że uszczelka gdzieś Ci się trochę przestawiła i już będzie larmo.

TheMiqlaq
    Użytkownik

Mój kolega ma taką samą hondę tylko troche młodszą bo bodajże 98 i na wszystkich blokadach leci mu 50 na godzine. Pali mu mniej więcej tyle co tobie, a przy takim baku to tragedia :).

Po co odkręcałeś tłumik? Przecież to nie ma żadnego sensu.

Kacper
    Użytkownik

A jak ją właściwie ustawić ???????

Kacper
    Użytkownik

Ktoś mi może w końcu pomoże ???????????

Kacper
    Użytkownik

Odświeżam

Kacper
    Użytkownik

Jak on cicho chodził to silnik mniej się grzał. A teraz jak głośno to silnik jest gorący.

Kacper
    Użytkownik

Odświeżam

patyk96
    Użytkownik

co do tego że jest za głośny to to jet wina tego że zdjąłeś tłumik, mogłeś coś uszkodzić, nie wiem czym jest chłodzony ale mogłeś coś uszkodzić np. jakiś przewód od płynu chłodniczego, co do spalania nie wiem :), możliwe mogłeś uszkodzić (przy zakładaniu i ściąganiu tłumika) przewód paliwowy tak samo od płynu chłodniczego, sprawdź tez ciśnienie w oponach, nie ma to dużego znaczenia do spalania ale jednak ma.

Kacper
    Użytkownik

Jest chłodzony powietrzem. Tłumika nie zdejmowałem tylko odkręciłem nakrętki. Na pewno nic nie uszkodziłem bo u mnie gaźnik jest po przeciwnej stronie od tłumika. A powietrza w kołach mam mało.
    Czytałem opinie to ten motor z blokadami jedzie 50-60 a mój tylko 40.
    O co tu chodzi

bassist
    Użytkownik

Na bank źle dokręciłeś tłumik lub/i zgubiłeś podkładkę – popraw łączenie. Jeśli chodzi o spalanie to opcje są dwie: Jeśli jeździsz bardzo dynamicznie z odkręconą ciągle manetką na max to 5 litrów będzie łykał, jeśli jeździsz delikatniej a pali Ci dużo to wyreguluj gaźnik (oddaj do regulacji)
    Pzdr

Kacper
    Użytkownik

Pierwsze się rozpędzam do 40km/h czyli mój max a potem ledwo daje gazu żeby utrzymać prędkość. A jak można źle dokręcić tłumik. Bo ja tylko odkręciłem nakrętki i tak pojeździłem a potem przykręciłem. Tłumik cały czas był nałożony tylko odkręcony.

bassist
    Użytkownik

O ile się nie mylę to tam jest taki pierścień uszczelniający – mógł wypaść…
    Wykręć świecę zapłonową i sprawdź, jaki kolor ma elektroda – może uda nam się ocenić co jest nie tak…

.. i najważniejsze – wyczyść filtr powietrza

Kacper
    Użytkownik

jaka elektroda ??????????? ISKRA ?

bassist
    Użytkownik

Kolego – jednak jedź do serwisu…. Przez forum nikt Ci nie pomoże… Ja nie dam rady…

Kacper
    Użytkownik

Wszystkiemu była winna uszczelka na tłumiku. Była cała w kawałkach jak ją wyjąłem. Teraz mam nową i wszystko w porządku.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button