Spadek v-max.

Witam, mam problem. Zauważyłem spadek v-maxa w swojej Vitalitce 2T.
Skuter ma 5700km przebiegu, kupiony rok temu. Ogólnie dbam o niego, nie katuję, nie pale gumy.

Jeszcze ok tydzień temu udało mi się go rozpedzić do 80, z górki nawet 82 km/h. Dzisiaj max to było 76... On ogólnie te 80 da radę.. tak jakby tylko na takiej jednej, długiej, prostej drodze. A zazwyczaj rozpedzi się do ok 73-75 i dalej już prawie nie chce.. Wcześniej skuter jechał 75, raz dało radę 78, ale miałem ślepą kiszkę wtedy.

Paliwo może :-)

Właśnie benzyna jest ok..ciągle tankuje na tym samym bp. Dziwne, bo słyszałem przypadki gdy te skutery na prostej bez pochylenia 80smigaly a mi dzisiaj z górki tylko 78... Waze 70 i mam 178 wzrostu.. Jest dobrze dotarty, świeca ok, gaźnik czysty, filtr powietrza też... Niby 2-3 km to mała różnica, ale chciałbym żeby mi też bez problemu te 80 osiągał

teraz będzie tylko wolniej jeździł bo się wszystko zużywa, pasek, wariator, rolki itd.

Zwłaszcza jak często sprawdzasz prędkość maksymalną.

Nie sprawdzam jej często, może z raz na 2 tygodnie.. mój kolega miał vitalike i przy 10 k mu nawet 80 smigala. A jaka wagę mają oryginalnie rolki? Jakie najlepiej kupić?

8,4g

Sporo też zależy od temperatury powietrza oraz jego wilgotności.

Stawiam na rolki i pasek w takim wypadku. Ale jak jesteś dobrze wsłuchany w swój pojazd to powinieneś zauważyć, że przy tej samej prędkości co kiedyś masz teraz nieco wyższe obroty.
To jest moja opina, która oczywiście może być błędna.:)