Spadek prędkości w Simpli

Witam. Otóż mam taki problem, że mój skuter Zico Simpli(przebieg. 7200) od jakiegoś czasu stracił swój v-max. Kiedyś była to prędkość 76 km/h, a dzisiaj niestety jest to ledwo 60 km/h. Więc chciałbym prosić was o pomoc w tej sprawie. Z tym problemem już próbowałem sobie radzić w takie sposób:

1. Wymiana Tłoka i pierścieni. 2.Nowa świeca. 3.Wymienione Rolki na 4,5 g. 4.Nowy pasek. 5.Nowy filtr paliwa i powietrza. No i oczywiście akumulator, ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego.

ze tak powiem odpowiedziales na swoje pytanie bo z tych wymienionych rzeczy

"1. Wymiana Tłoka i pierścieni. 2.Nowa
świeca. 3.Wymienione Rolki na 4,5 g.
4.Nowy pasek. 5.Nowy filtr paliwa i
powietrza."

Moze byc kazda, wiec to wszystko co wymieniles wyzej sprawdz w jakim jest stanie

Ale napisałem, że to wszystko jest wymienione i nowe, a skuter dalej wolny. Więc chciałbym się dowiedzieć co jeszcze mógłbym zrobić, żeby w końcu cieszysz się z jazdy tym skuterkiem ?

zmien wariator lub rolki ciezsze

Ale wcześniej miałem rolki 4,9 na których prędkość była o niebo wyższa i przyśpieszenie także, a teraz od kiedy motor mi muli to nawet po wymianie tego wszystkiego i z rolkami 4,5 skuter nawet nie ma lepszego przyśpieszenia tylko dalej to samo co przed wymianą. A wariator na moje oko wydaje się dobry, ale nie jestem pewien. Na co powinienem zwrócić uwagę żeby ocenić, że jest do wymiany ?

A w jakim stanie pasek?

Napisałem, że pasek jest NOWY. Te punkty w pierwszym poście to rzeczy, które są nowe i zmienione.

ale o sprzegle chlopaki nie wspomnieli tak??

motor ma 7200 to i sprzeglo siada nie?

No dobrze wymienię to i napiszę czy dało jakieś rezultaty. Ale najpierw bym się doradził: Czy może być takie sprzęgło ? Czy to dziadostwo ? http://allegro.pl/sportowe-sprzeglo-tuning-skutery-2t-keeway-zipp-i2639593945.html

Nie ukrywajmy że sprzęgło Tec'a, które kosztuje ponad 100zł było bo o wiele lepsze ponieważ jest w pełni konfigurowalne. Ale myślę że to sprzęgło z Wilmatu też da egzamin (nie będzie różnicy pomiędzy fabrycznym).

Dzisiaj sprawdziłem Moje sprzęgło i okazało się, że jest w dobrym stanie. Grubość okładziny jest odpowiednia a dokładnie 3mm. Czy ta grubość jest dobra ? Bo chciałbym się upewnić. A i jeszcze chciałbym się zapytać czy dzwon na sprzęgle też może nie dawać dobrych rezultatów po jakimś czasie ?

I jak pomożecie ?

Może sprężyna centralna do wymiany?

Ale czy przez taką sprężyny skuter straciłby 15 km/h ? ; - /

I jak jest z tą sprężyną centralną ?