Romet 717 - spadek mocy i piski.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    pokrec
    Użytkownik

cześć
    miałem z swoim Rometem 717 4T taką dziwną przygodę, jadę sobie jak zwykle rano do pracy i tu nagle po 2km jazdy zaczęło coś hałasować w (chyba)przekładni, zwolniłem i przestało, dojechałem wolno do roboty
    potem zabieram się do wracania i skuter jedzie ale piszczy albo sprzęgło albo pasek <30km/h powyżej nie piszczy ale rozpędza się max do 50 zamiast do 60 i pod górkę zwalnia do 38 zamiast do 45
    generalnie stracił moc
    zdjąłem pokrywę, pasek wygląda jak nowy
    sprzęgła nie udało mi się odkręcić ale nie widzę żadnych uszkodzeń
    gdzie szukać przyczyny, w przekładni? zużyte sprzęgło? uszkodzone przeciwtalerze ?
    pozdrawiam
    Przemek

Anonim
    Nieaktywny

Zobacz w jakim stanie masz dwon sprzęgła (chodzi o to czy bardzo spalony) i okładziny sprzęgła sprawdź, ale musisz niestety zdjąć całe.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

monia20
    Użytkownik

udaj się do dobrego mechanika

nauka jazdy Sulejówek

pokrec
    Użytkownik

wybiorę się do jakiegoś warsztatu to może kluczem pneumatycznym mi odkręcą (tam jest normalny gwint, nie lewy?)
    jak się okaże że zniszczone to jakie sprzęgło kupić, zamiennik czy tzw tuningowe? mam oryginalny cylinder, nic nie zmieniałem w skuterze

snajper061
    Użytkownik

sprawdź czy masz olej w przekładni.

pokrec
    Użytkownik

snajper061 napisał:

sprawdź czy masz olej w przekładni.

olej był – to było moje pierwsze podejrzenie – spuściłem, czarny ale bez „opiłków” zalałem świeżym

snajper061
    Użytkownik

a łożyska przekładni sprawdziłeś ?[pamiętaj ze zatarte tez się będzie kręcić]

pokrec
    Użytkownik

snajper061 napisał:

a łożyska przekładni sprawdziłeś ?[pamiętaj ze zatarte tez się będzie kręcić]

nie, ale objawem były by drgania powyżej określonej prędkości obrotowej, raczej wysokiej, a nie pisk przy niskiej, musi być coś z przeciw talerzami, zamówiłem już nowy komplet i jak tylko przyślą to będę wymieniał
    dam znać z jakim skutkiem 🙂
    pozdrawiam

pokrec
    Użytkownik

przyczynę udało mi się namierzyć samem: pękł spaw przeciwtalerza i sobie dzwonił a pasek piszczał stąd też spadek momentu obrotowego
    odkręcić starego nie udało mi się samo, i skończyło się na kluczu udarowym w warsztacie i 60zł za usługę
    nowe sprzęgło na allegro kosztowało 50zł
    eot

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button