Spadek mocy – Co trzeba zrobić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Spadek mocy – Co trzeba zrobić?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr DamianRysiekSr 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

Więc tak.
    Dzisiaj w końcu zamontowałem króciec ssący, zamontowałem (wyczyszczony sprężonym powietrzem gaznik; wszystkie dysze przedmuchane, te w komorze pływakowej również) i oczywiście nowy filtr powietrza wraz z wkładem.
    Skuter odpala świetnie, na dotyk do 60-tki rwie, aż miło, pozniej ma jakiś opór i już się nie rozpędza 🙁
    Dodam też, że króciec ssący jest rozblokowany fabrycznie (ucięty nadmiar gumy)
    Mój sprzęt to: Aprilia Sr 50 R z silnikiem Franco Morini 2T LC
    Ja już zrobiłem wszystko co mogłem i dalej ten sam problem, więc może ktoś miał podobny i wie jak go rozwiązać?
    Prosiłbym o jakieś rady, bo sam już nie wiem, co musiałbym zrobić, żeby skuter odzyskał dawną moc…
    z góry dzięki.

DamianRysiekSr
    Użytkownik

Temat do zamknięcia, sam sobie poradziłem ;d

Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

No to może opisz, jak sobie poradziłeś? Może kiedyś komuś się przyda.

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

Winny był filtr powietrza, zmieniłem nowy na stary. A potem wyregulowałem gaznik (tą dużą pierwszą śrubą, przekręciłem dosłownie do pół obrotu)
    Skuter odzyskał dawną moc, i pracuje bardzo równo na niskich obrotach.
    Po prostu udało mi się trafić w te „dobre obroty” 🙂
    Wymiana króćca ssącego też pomogła, bo tamten był cały poklejony silikonem (prawdopodobnie łapał fałszywe powietrze, i przygasał)
    Mówiąc wprost:
    Dałem mniej powietrza, a mieszankę paliwo-powietrze zostawiłem tak, jak wkręciłem za pierwszym razem (czyli wykręciłem o jakieś 2.25-2 obrotu)
    Pozdrawiam!

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie