Sonda lambda w skuterze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Sonda lambda w skuterze

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 tygodnie, 6 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #687471 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Witam.Wiem, ktoś powie, że jest to abstrakcja ale chciałbym się zorientować jak to wygląda z zamontowaniem czujnika AFR do skutera.Wiem, że z samą sondą nie ma problemu ale jak dokładnie jest z podłączeniem tego ? Czy potrzebne są jakieś komputery sterujące etc. ?

#687476 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

oczywiście że jest problem z sondą przy podłączaniu AFR. Do AFR potrzebujesz sondy szerokopasmowej a takiej na 101% w skuterze nie masz.
    300zł do wydania na początek na na zestaw jakiejś badziewnej chińskiej sondzie z chińskim wyświetlaczem.
    Ale to dopiero po tym jak wymyslisz jak stosunkowo dużą sonde upchnąć w małym wydechu skutera

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #687498 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

M18 to faktycznie spory gwint i tego raczej nie da rady wcisnąć, musiałbym to zobaczyć na żywo to może bym coś zdziałał.Patrzyłem to niektóre skuterki 50 mają sondy, nie łatwiej było by z czegoś zapożyczyć taki osprzęt ?

#687503 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mają sondy ale nie sondy szerokopasmowe. a taka zwykła sie do afr nie nadaje

#687529 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Fakt, inaczej tyle by nie kosztowały :D.Ile to wyjdzie z najuboższymi częściami (nawet używanymi) i jakie będą największe komplikacje w podłączeniu ?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #687532 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

napisałem ci wyżej

tylko po kiego grzyba ci afr w skuterze na gaźniku?

#687581 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Zauważyłem to na pewnym filmiku i pomyślałem, że spoko byłoby coś takiego wsadzić dopóki nie zorientowałem się w temacie.300zł za wszystko czy jeszcze coś trzeba dokupywać ? Jeśli wyniesie drożej to może lepiej zwykłą sondę wstawić ?

#687582 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale po kiego grzyba ci sonda lambda???
    jeszcze przy wydechu sobie niczego nie popsułeś?

dowiedz sie może najpierw po co to jest, jak to działa a dopiero potem wymyślaj montaż

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 tygodnie, 6 dni temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 tygodnie, 6 dni temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    #687592 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kiler
    Kiler
    Użytkownik

Nie, spokojnie :D.Obejrzałem dopiero 2 filmiki ale nadrobię.

#687604 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

pierwszym twoim problemem jest rozmiar sondy
    drugim jest jej stabilne zasilanie prądem stałym
    trzecim jest fakt że sonda pracuje tylko nagrzana i pierwsze kilkadziesiąt sekund po odpaleniu silnik jest grzana elektrycznie pobierając 20-45W (czyli nawet powyżej 3A prądu) – wiec skąd tyle weźmiesz?
    ale sprawą podstawową jest kompletny bezsens tego pomysłu. Przeskoczyć 3 poważne problemy i wygenerować ze dwa nowe żeby mieć bezużyteczne coś działające jakoś??

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
Odpowiedz do: Sonda lambda w skuterze
Informacje o Tobie: