Słońce!

Hej, dzisiejszy powrót z pracy nie należał do przyjemnych.
Padał deszcz, a następnie wyszło słońce, jechałem w kierunku zachodnim do domu.

Słońce, nie dość, że świeciło mi prosto w oczy to jeszcze odbijało się od mokrego asfaltu.

Praktycznie nic nie widziałem.

Wiem, wiem okulary przeciwsłoneczne można założyć, tyle, że ja noszę korekcyjne...

Teraz pytanie: czy są szyby do kasków, które zapewniają ochronę przed słońcem, a jednocześnie zapewniają dobrą widoczność w nocy?

Albo znacie inne rozwiązania?

Ciemna szyba to dość kiepskie rozwiązanie, bo w nocy guzik widzisz.
Lepszym rozwiązaniem będzie kask z Blendą!
Ja np. zastanawiam się nad kupnem tego
http://www.allegro.pl/item1000314297_kask_naxa_f8_matowy_czarny_blenda_rozmiar_l.html

Po lewej stronie kasku znajduje się cyngiel, którym przesłone się podnosi i opuszcza. Gadałem z użytkownikami i bardzo to sobie chwilą!

Hihihih, wiedziałem, że ludzkość coś wymyśliła!

Ja myśle , że wymyślił to ktoś, kto też musiał nosić okulary korekcyjne.
Narazie jeżdze w okularach przeciwsłonecznych z ARCTICI, ale gdy zamkne szybę z kasku to nakładają się polaryzacje z okularów i szyby kasku, efekt: dziwne wrażenia kolorystyczne oraz po dłuższej jeździe- ból głowy.

To jak masz okulary to nie możesz mieć z fotochromem? Zawsze trochę pomagają :)

Fotochrom, powiedzmy że ma dość delikatne przyciemnienie.
Napewno Ci to zdecydowanie nie pomoże gdy będziesz musiał jechać pod słońce, w innych przypadkach Tak.

ja ostatnio kupilem szybke przyciemniana do swojego kasku w niemczech i jest super nawet w nocy wracam zawsze z pracy po 22 i nie ma praktycznie roznicy za szybke dalem 25 euro

Mi tam jazda w dobrych okularkach i z polaryzacją wystarcza ;)

bądź co bądź, o wiele zdrowiej jest jeździć w zamkniętym kasku, żeby nie narażać całej głowy na "przeciąg".

qazwsxedc wrote:

bądź co bądź, o wiele zdrowiej jest jeździć w zamkniętym kasku, żeby nie narażać całej głowy na "przeciąg".

Nie mówiąc o komarach w zębach.

kiedyś jechałem bez szybki i dosłownie połknąłem komara.
Były jaja i niezła schiza:)

i tak najbardziej wkurzajace jest jak do kasku wpadni Ci jakiś owad i bzyczy Ci koło ucha- ciarki przechodzą człowieka!

ja bez okularków daję radę, nawet w trasie ponad 100km ;)

Mnie za to bardzo wkurzają zajączki odbijane od zegarów - podczas jazdy gdy słońce mam za plecami i jest dość wysoko oślepi mnie blask od szybki prędkościomierza. Nie orientujecie się czy są jakieś folie rozpraszające światło jak np powłoka w monitorach LCD ?

Jak bardzo gorąco to zajefajnie jeździć skuterkiem a najlepiej do golasa rozebrać śię.

lukas548 wrote:

Jak bardzo gorąco to zajefajnie jeździć skuterkiem a najlepiej do golasa rozebrać śię.

No na golasa jedź sobie skuterem to klimatyzacja niezła :D

Leszek wrote:

Wiem, wiem okulary przeciwsłoneczne można założyć, tyle, że ja noszę korekcyjne...
(...)
Albo znacie inne rozwiązania?

...a może spróbuj soczewek kontaktowych + okularki p/słoneczne, ja tak jeżdzę (zresztą nie tylko sqtkiem, także rowerem, na snowboardzie, pływam... niezłe rozwiązanie jak dla mnie).