ŚLIZGANIE TYLNEJ OPONY (YAMAHA TZR)

Witam,problem dotyczy tylnego koła,przy hamowania bądź też czasem przy ruszaniu czuje jakby opona nie trzymała sie drogi,ślizgała sie,jakbym jechał po błocie.
Opona z tyłu jest w bardzo dobrym stanie,z przodu tak samo.Nie są one jakieś chińskie bo markowej firmy.
I tu pytanie co moze byc powodem ślizgu koła?
Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

a jak jest stara (DOT na oponie)?

Na to nie wpadłem,aczkolwiek,później napisze dokładną date

Chyba to jednak wina opony.Jej DOT to 4606 także jest dosyć stara😅Polecacie ją wymienić?
Jak na swój wiek jest niezniszczona

Ale guma jest już “sztywna”.
Czy polecamy wymienić 13 letnia oponę…? To zależy, jak bardzo lubisz się ślizgać, bo może lubisz…
Moje z samochodu po 5 latach lądują obowiązkowo na śmietniku (a nie mam dużych przebiegów i nie kupuję tanich kapci), a jeden komplet w moto (nowy) dojechał tylko do 1.000 km, bo ślizgały się od nowości - taki skład gumy, taka chińska marka na fabrycznym montażu, co poradzić.
Więc co kto lubi, ale fart na 13 letniej oponie może nie potrwać do końca sezonu.

Okey,dzięki za pomoc.Wymienie opone.Bo z fartem u mnie akurat krucho
Dzieki jeszcze raz,pozdrawiam.

Słuszna decyzja :slight_smile:
*
Ostatnio stojąc na przystanku obserwowałem gościa na jakimś mocniejszym sporcie na odcinku od świateł do świateł - tak ze 200 metrów (Warszawa, ul. Cybernetyki od Obrzeźnej do Postępu). Wyrwał spod świateł i na tym pierwszym biegu wył przez cały ten kawałek już od połowy hamując silnikiem. Przed samum rondem (już nie jechał za szybko) jak zaczął hamować, to tak mu pięknie tył zaczął tańczyć… taniec hula, niczym tyłek polinezyjskiej tancereczki. Słabo :slight_smile: