Ślady oleju na tylnym kole

Witam ostatnio zauważyłem ślady oleju na tylnym kole.
Olej napędowy wymieniałem jakies 4 miesiące temu, dlatego nie wiem skąd ten olej cieknie, sprawdzałem śróbkę i korek od wlewu i nie mają luzu.
Skuter Barton Energy

prosze o jakieś wskazówki co może być przyczyną.

Jeśli wymieniałeś olej przekładniowy to wlałeś go za dużo i nadmiar wywaliło bokiem.

Kapuchon napisał:

Jeśli wymieniałeś olej przekładniowy to wlałeś go za dużo i nadmiar wywaliło bokiem.

z twojej wypowiedzi wynika że olej może sobie normalnie wycieknąć. trochę to dziwne , bo np. podczas przejeżdżania przez większe kałuże , lub piaski itp. to wszystko mogłoby się dostać do oleju a tak nie jest

Kapuchon napisał:

Jeśli wymieniałeś olej przekładniowy to wlałeś go za dużo i nadmiar wywaliło bokiem.

Jak bokiem? Skrzynia jest przecież zamknięta i nie bardzo ma skąd lecieć.
Olej znajduje się na feldze czy centralnie na oponie ?

Lukario napisał:

Kapuchon napisał:
Jeśli wymieniałeś olej przekładniowy to wlałeś go za dużo i nadmiar wywaliło bokiem.

z twojej wypowiedzi wynika że olej może sobie normalnie wycieknąć. trochę to dziwne , bo np. podczas przejeżdżania przez większe kałuże , lub piaski itp. to wszystko mogłoby się dostać do oleju a tak nie jest

Koledzy... trochę teorii..
Olej wypycha górnym odpowietrzeniem, do którego podłaczony jest wężyk, który idzie do filtra powietrza i olej magazynuje się wraz z olejem wypchniętym z pokrywy zaworów w odmie filtra powietrza.

elloco napisał:

Kapuchon napisał:
Jeśli wymieniałeś olej przekładniowy to wlałeś go za dużo i nadmiar wywaliło bokiem.

Jak bokiem? Skrzynia jest przecież zamknięta i nie bardzo ma skąd lecieć.
Olej znajduje się na feldze czy centralnie na oponie ?

Na oponie i teche na feldze

No ale skoro wymieniłem go 4 miesiące temu to chyba wtedy nadmiar powinno wyrzucic

zobacz tylni amorek, tez tak miałem jak padł amortyzator

z przekladni nadmiar jest wylewany bokiem.