słabszy skuter

Wymieniłem sprzęgło w romecie rxl 4t i pasek , teraz wydaje mi się , że skuter jest słabszy , wolniejszy ,czy to normalne ?Przed wymianą 60km/h to żaden problem , teraz jedzie 60 i sam zwalnia do 40 jakby tracił moc.

Jaki pasek i sprzęgło wsadziłeś ?

Słabo problem opisałeś i ciężko coś doradzić. Jeśli było wymieniane tylko sprzęgło i jedzie 60, następnie zwalnia, to jest xfiles ;) Opisz dokładnie problem.

Kapuchon napisał:

Jaki pasek i sprzęgło wsadziłeś ?

sprzęgło odśrodkowe kompletne średnica wewnętrzna dzwonu 107 mm do silnika 4T polskiej produkcji Motorq z Przasnysza a pasek napędowy zwykły nie keglarowy.Efekt jazdy jest taki ,że jadę 60km/h i w pewnym momencie czuję jak zwalnia ,jest to takie uczucie jakby silny wiatr z przodu go hamował.Czy sprzęgło musi się dotrzeć?W starym sprzęgle odpadła okładzina.

Hm, a może to wina niewyregulowanych zaworów?

kielb napisał:

Hm, a może to wina niewyregulowanych zaworów?

Przed wymianą sprzęgła było ok więc nie widzę związku między regulacja zaworów a sprzęgłem.

Ale czy wymiary paska są identyczne do tego który miałeś zamontowany ?

Albo masz lipny pasek, albo tak jak Kapuchon napisał może być zły wymiar.
Wygląda to tak, jak by zaczynał ślizgać się przy tej prędkości

belebele napisał:

Albo masz lipny pasek, albo tak jak Kapuchon napisał może być zły wymiar.
Wygląda to tak, jak by zaczynał ślizgać się przy tej prędkości

Gdyby był niewymiarowy pasek, to raczej ślizgałby cały czas, a tu rozpędza się do 60km/h.

już jest ok ,trochę go przy gazowałem na stopkach 8-9000 obrotów i jest teraz możliwie ,ale przy obrotach 6-7000 wskazówka obrotów dostaje drgań a skuter nieco słabnie o jakieś 5-10km/h.Co robić ?Może regulacja zaworów pomoże ?