Słabe przyśpieszanie przy 30-35km/h

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #118793
  Evinek
  Użytkownik
  • 3
  • 7Postów:

  Witam.
  Skuter to Zipp Quantum GT5 2t.
  Problem jest taki, że rusza bym powiedział idealnie, ale gdy dojedzie do tych 30-35km/h to tak wolno się rozpędza. Gdy dojedzie do 45km/h nagle dostaje kopa i szybciej dochodzi do 50-55km/h i wtedy jedzie.
  Pod górkę to w ogóle słabiutko. 50km/h nie ma szans żeby pojechać.

  Problem również jest z odpalaniem. ZAWSZE muszę przy odpalaniu dodać gazu bo inaczej zgaśnie od razu. Przy 20 stopniach odpala szybko, ale problem występował nawet przy 5 stopniach gdzie żeby odpalić musiałem kopać (elektryk nie dawał rady) i za ~5 kopkniakiem coś zagadywał i dając gazu uruchamiał się. Ale oczywiście w obojętnie w jakiej porze musiałem trochę gazu dawać przez parę sekund bo inaczej gasł.

  Co sprawdziłem:
  – Zawór membranowy – cały, możliwe, że był wymieniany na nowy, ale ojciec dokładnie nie pamięta.
  – gaźnik wyczyszczony
  – kompresja silnika – 10
  – świeca miała minimalnie jaśniejszy kolor niż kawa z mlekiem
  – dodatkowo podniosłem iglice teraz więc będę musiał znów wyregulować gaźnik, ale to nic nie pomogło

  Dodatkowo dzisiaj zatankowałem (miałem około 1l) i co mnie zdziwiło to to, że po dolaniu prawie 2l nowej benzyny dostał takiego kopa, ale tylko na krótki dystans. Przejechałem z 1km, odstawiłem na 2h, a gdy znów chciałem jechać to musiałem oczywiście dawać gazu w miejscu i osiągi były stare (z tym problemem).

  Wymienione na 100% było: cewka od świecy, świeca, akumulator (jest naładowany), tłumik, ssanie, coś z elektryką było robione, uszczelniacz wału korbowego. To wszystko mechanik zrobił, ale że jako on się, moim zdaniem, nie znał na tym (wymieniał nie potrzebne rzeczy, a filtr powietrza dostawał lewe powietrze czego on nie zauważył… przez co 1000zł zarobił) postanowiłem się sam nim zająć. Nie wiem jak on to wszystko wymienił, czy dobrze itp.

  Zdjęcia:
  – stare https://www.dropbox.com/sh/mxv167nuf0wxr5x/AY3JWy8pBY/Skuter
  – nowe https://www.dropbox.com/sh/mxv167nuf0wxr5x/nbG4k-hh7l/Skuter/nowe
  Niektóre zdjęcia są nie potrzebne, ale wolałem zrobić więcej niż mniej. Jeśli jakieś będą potrzebne jeszcze to proszę pisać.

  Co może być problemem? Jakieś rady?

  Pozdrawiam, Paweł.

  #119796
  Evinek
  Użytkownik
  • 3
  • 7Postów:

  Odświeżam.

  #120346
  korek160
  Użytkownik
  • 19
  • 86Postów:

  witam ja mam taki sam problem ale w 4t i tak samo 35- 45 zmula potem kop do 55 i do konca licznika wolno sie rozpedza i slaby jest

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button