Słabe osiągi i gorąca przekładnia

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Słabe osiągi i gorąca przekładnia

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Mam problem ze swoim kingwayem. Otóż po około 3000km skuter przestał prawie jechać miał max obroty, a jechał z wielkim oporem 20km/h po czym strzelił pasek. Kupiłem nowy pasek za 80zł i dale było to samo ale zaczęła się grzać przekładnia i po ok. 10km znów strzelił pasek. Sprawdziłem sprzęgło, obydwa talerze, wario, rolki to co wszystko możliwe. Po przemyścleniu zamówiłem nowy cylinder 80ccm założyłem i jest niewiele lepiej. Po złożeniu ledwo odpalił tak więc ściągłem filtr powietrza. Teraz jedzie 40km/h tylko że ma lepszego kopa. W skuterze jest zrobione: Wariotor Naraku, rolki 5,3g, Cylek 80, sportowy moduł, i dysza która była w zestawie z cylindrem. Skuter przedtem jechał 72km/h (mierzone z TZR i SR).Proszę o pomoc bo chcę się go pozbyć.

Anonimowy

a nie pomyślałeś że łożyska w przekładni mogą być przytarte i ma mało mocy bo ciężko chodzi i jak ciężko chodzi to pasek się ślizga i jest nadmiećrnie obciążony i strzela.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

a zobacz co się tam dzieje z Sprężyną centralną.. czy ona czasami nie pękła Jak jest ok to tylko i wyłącznie łożyska…

Anonimowy

Ale łożyska na wale? czy na wałku tam gdzie sprzęgło?? Sprężyna cała.

Anonimowy

michalo125 napisał:

na wałku tam gdzie sprzęgło

jakby było na wale to by się pewnie zatrał lub przytarł, osiągi też by były słabsze ale paski by nie strzelały.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

hmm… złap ten wałek co jest na nim sprzęgło i cała reszta i ruszaj nim w lewo,prawo, w górę i w dół jeśli ma luzy to na pewno to łożysko
    z złap za wałek na którym jest wario itd. i też nim poruszaj by sprawdźić jak łożyska na wale 😉

Anonimowy

No na sprzegle jest spory luz

Anonimowy

ale tam w całej przekładni jest jeszcze jedno łożysko w karterze, to tego właśnie nie sprawdźi.

Anonimowy

i ono będzie na 90% do wymiany 🙄

Anonimowy

Ale nie trzeba wyciągać przełożeń żeby wymienić te łożyskaż

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie