Słabe osiągi i gorąca przekładnia

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Mam problem ze swoim kingwayem. Otóż po około 3000km skuter przestał prawie jechać miał max obroty, a jechał z wielkim oporem 20km/h po czym strzelił pasek. Kupiłem nowy pasek za 80zł i dale było to samo ale zaczęła się grzać przekładnia i po ok. 10km znów strzelił pasek. Sprawdziłem sprzęgło, obydwa talerze, wario, rolki to co wszystko możliwe. Po przemyścleniu zamówiłem nowy cylinder 80ccm założyłem i jest niewiele lepiej. Po złożeniu ledwo odpalił tak więc ściągłem filtr powietrza. Teraz jedzie 40km/h tylko że ma lepszego kopa. W skuterze jest zrobione: Wariotor Naraku, rolki 5,3g, Cylek 80, sportowy moduł, i dysza która była w zestawie z cylindrem. Skuter przedtem jechał 72km/h (mierzone z TZR i SR).Proszę o pomoc bo chcę się go pozbyć.

Anonim
    Gość

a nie pomyślałeś że łożyska w przekładni mogą być przytarte i ma mało mocy bo ciężko chodzi i jak ciężko chodzi to pasek się ślizga i jest nadmiećrnie obciążony i strzela.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

a zobacz co się tam dzieje z Sprężyną centralną.. czy ona czasami nie pękła Jak jest ok to tylko i wyłącznie łożyska…

Anonim
    Gość

Ale łożyska na wale? czy na wałku tam gdzie sprzęgło?? Sprężyna cała.

Anonim
    Gość

michalo125 napisał:

na wałku tam gdzie sprzęgło

jakby było na wale to by się pewnie zatrał lub przytarł, osiągi też by były słabsze ale paski by nie strzelały.

Anonim
    Gość

hmm… złap ten wałek co jest na nim sprzęgło i cała reszta i ruszaj nim w lewo,prawo, w górę i w dół jeśli ma luzy to na pewno to łożysko
    z złap za wałek na którym jest wario itd. i też nim poruszaj by sprawdźić jak łożyska na wale 😉

Anonim
    Gość

No na sprzegle jest spory luz

Anonim
    Gość

ale tam w całej przekładni jest jeszcze jedno łożysko w karterze, to tego właśnie nie sprawdźi.

Anonim
    Gość

i ono będzie na 90% do wymiany 🙄

Anonim
    Gość

Ale nie trzeba wyciągać przełożeń żeby wymienić te łożyskaż

Anonim
    Gość

raczej tak 😛

Anonim
    Gość

michalo125 napisał:

Ale nie trzeba wyciągać przełożeń żeby wymienić te łożyskaż

a jak inaczej chcesz wymienić łożyskaż?

michalo125 napisał:

Po złożeniu ledwo odpalił tak więc ściągłem filtr powietrza. Teraz jedzie 40km/h tylko że ma lepszego kopa.

tylko tak nie jeździj i kup stożek

Anonim
    Gość

No właśnie muszę kupić stożek i zorientować się co z tymi łożyskami

Anonim
    Gość

Ruszałeś wałem ? są luzy ?

Anonim
    Gość

Jeszcze nie, nie miałem czasu, ale wszystko sprawdźę

[ Dodano: 22-02-2010, 16:26 ]
    Sprawdziłem ten wałek od sprzęgła i ma lekki luzik ale minimalny, ale Wał strasznie ciężko chodzi niby musi zakręcić tłokiem, ale dopiero zakręcił jak założyłem nasadkę i też z dużym oporem. Już teraz sam nie wiem czy mam wymieniać czy nie bo nie chcę się pchać w koszta.

Anonim
    Gość

oporów nie powinno być jakiś kosmicznych … ale ja obstawiam że masz WSZYSTKIE łożyska do wymiany …

Anonim
    Gość

michalo125 napisał:

dopiero zakręcił jak założyłem nasadkę i też z dużym oporem.

wal powinieneś dac rade obrócić trzema palcami łapiąc za przeciw talerz ,

Anonim
    Gość

michalo125 napisał:

Już teraz sam nie wiem czy mam wymieniać czy nie bo nie chcę się pchać w koszta.

To jeździj nadal 40km/h jeszcze bez filtra niech się zatrze i się na rower przeżuć.

michalo125 napisał:

Sprawdziłem ten wałek od sprzęgła i ma lekki luzik ale minimalny

na tym łożysku może być i mały luz ale tam w środku to nie wiadomo co się z nim stało,
    a więc rozkręcaj i wymieniaj wszystkie, jak nie będziesz kupował np. na mielochu to tak drogo nie wyjdzie.

Anonim
    Gość

Ten wałek od sprzęgła zawsze będzie się trochę ruszał, ja mam nowe łożyska tam i też się rusza.
    Jak wal Ci tak ciężko chodzi to zapewne to jest właśnie przyczyna, łożyska albo cylinder już taki zjechany że tłok ledwo tam chodzi xd

Anonim
    Gość

Mafioz napisał:

Ten wałek od sprzęgła zawsze będzie się trochę ruszał, ja mam nowe łożyska tam i też się rusza.

Ja mam w skuterze 11tys przebiegu albo nawet 12 i nawet trochę się nie rusza… a łożyska seryjne 😉 a koledze w hrr. bo przejechaniu 9tys się rozleciało łożysko 😛

Anonim
    Gość

to nie wiem, może chinskie skutery tak mają, na seryjnych trochę się ruszało i na nowych łożyskach też, koledze też się rusza ;p

Anonim
    Gość

Rozebrałem przekładnie i jedno łożysko jest chyba do wymiany, ale jeszcze zobaczę na wale.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button